Polskie drużyny piłki ręcznej poznały rywalki w europejskich pucharach

Strona głównaPiłka ręcznaPolskie drużyny piłki ręcznej poznały rywalki w europejskich pucharach

W nadchodzącym sezonie europejskich pucharów w piłce ręcznej kobiet będziemy oglądali kilka polskich drużyn. Właśnie poznały one swoje przeciwniczki w rundach eliminacyjnych.

W kwalifikacjach Ligi Europejskiej wystąpią MKS FunFloor Perła Lublin, a o prawo startu w EHF European Cup powalczą Eurobud JKS Jarosław i KPR Gminy Kobierzyce. Zagłębie Lubin do rund eliminacyjnych Ligi Europejskiej przystąpi na późniejszym etapie. Na jakie rywalki trafiły polskie zespoły?

Trudne zadanie szczypiornistek MKS FunFloor Perła Lublin

Piłkarki ręczne MKS FunFloor Perła Lublin to aktualne wicemistrzynie Polski. Eliminację Ligi Europejskiej rozpoczną od II rundy, jednak od razu czeka je bardzo trudne zadanie. W dwumeczu o awans do decydującej rozgrywki zmierzą się z zawodniczkami węgierskiego Siofok KC. To jeden z najmocniejszych zespołów, które były w stawce. Trener Monika Marzec zdaje sobie sprawę ze skali trudności, jednak nie można przekreślać szans Polek na awans do III rundy. Lublinianki od awansu do fazy grupowej dzielą dwa wygrane dwumecze. Od III rundy eliminacji swoje zmagania rozpocznie zespół mistrzyń Polski, czyli Zagłębia Lubin. Przed rokiem grały w fazie grupowej Ligi Europejskiej. 

Europejskie debiuty Eurobud JKS Jarosław i KPR Gminy Kobierzyce

Drużyny Eurobud JKS Jarosław i KPR Gminy Kobierzyce zadebiutują w europejskich pucharach. Pierwsza z nich trafiła na holenderską drużynę Cabooter Handbal Venlo. Przed szczypiornistkami z województwa podkarpackiego duże wyzwanie, jednak będą chciały zaprezentować się w swoim debiucie z jak najlepszej strony. KPR Gminy Kobierzyce wydaje się mieć lepsze losowanie. W pierwszej rundzie zawodniczki tego zespołu zagrają z KHF Ferizaj z Kosowa. Jeżeli Eurobud JKS Jarosław i KPR Gminy Kobierzyce myślą o awansie, to muszą pokonać te oraz kolejne przeszkody na swojej drodze. 

Spotkania polskich zespołów rozpoczną zmagania w rundach eliminacyjnych europejskich pucharów w dniach 8-9 października. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Adrianna Sułek wygrywa w Tallinnie i zostaje liderką światowych list

Adrianna Sułek doskonale rozpoczęła halowy sezon w pięcioboju. Młoda Polka wygrała mityng lekkoatletyczny w Tallinie z wynikiem 4702 punkty. Tym samym zawodniczka trenująca na...

Jarosław Lech mistrzem organizacji Levels Fight League

Polski zawodnik MMA Jarosław Lech w świetnym stylu został mistrzem organizacji Levels Fight League. Na gali Levels Fight League 7 w Amsterdamie jednogłośną decyzją...