Powołania polskich piłkarek ręcznych na ostatnie mecze eliminacji Mistrzostw Europy 

Strona głównaPiłka ręcznaReprezentacje Polski w piłce ręcznejPowołania polskich piłkarek ręcznych na ostatnie mecze eliminacji Mistrzostw Europy 

W kwietniu reprezentantki Polski w piłce ręcznej odbędą zgrupowanie szkoleniowe oraz rozegrają dwa ostatnie mecze w eliminacjach Mistrzostw Europy, które odbędą się w tym roku. Na zakończenie zmagań Polki zagrają kolejno z Litwinkami i Szwajcarkami. Wyniki tych spotkań nie wpłyną na ewentualny awans Polek na europejski czempionat, który został wywalczony kilka tygodni temu po dyskwalifikacji Rosjanek związanej z atakiem wojsk rosyjskich na Ukrainę. Kogo powołał trener Arne Senstad?

Ostatnie zgrupowanie w ramach eliminacji

Polki rozpoczną konsultację szkoleniową 17 kwietnia w Warszawie. Tam będą przebywały do 19 kwietnia, po czym udadzą się na wyjazdowe spotkanie w litewskiej Olicie. Mecz ten odbędzie się 20 kwietnia. Następnie Polki powrócą do kraju i będą kontynuowały zgrupowanie w Legnicy. Na zakończenie zgrupowania nasze reprezentantki rozegrają ostatnie spotkanie eliminacyjnej. Odbędzie się ono 24 kwietnia w Lublinie, gdzie biało-czerwone podejmą Szwajcarki. Zgrupowanie szkoleniowe pełni ważną rolę w kontekście przygotowań Polek do tegorocznego Euro. 

Kto weźmie udział w zgrupowaniu?

Trenerem reprezentacji Polski jest Arne Senstad. Sztab szkoleniowy uzupełniają: Reidar Moistad (asystent), Monika Marzec (trenerka współpracująca), Justyna Kamińska (kierownik), Dariusz Szkudlarczyk (lekarz), Krzysztof Demko (fizjoterapeuta), Michał Bartkowiak (fizjoterapeuta), Dominik Bonisławski (statystyk). Ponadto w zgrupowaniu dodatkowo udział wezmę: Sławomir Lewalski (trener współpracujący) oraz Anna Ussorowska (psycholog). 

W zgrupowaniu udział wezmą: Monika Kobylińska (Brest Bretagne Handball, Francja), Natalia Nosek i Aleksandra Rosiak (obie ESBF Besancon, Francja), Adrianna Płaczek (Nantes AH, Francja), Dagmara Nocuń (TuS Metzingen, Niemcy), Kinga Achruk, Romana Roszak i Joanna Szarawaga (wszystkie MKS Lublin), Magda Balsam i Sylwia Matuszczyk (obie Eurobud JKS Jarosław), Emilia Galińska, Adrianna Górna, Karolina Kochaniak-Sala, Aneta Łabuda, Monika Maliczkiewicz i Daria Zawistowska (wszystkie MKS Zagłębie Lubin), Joanna Wołoszyk (Start Elbląg) i Barbara Zima (KPR Gminy Kobierzyce). 

Ponadto na liście rezerwowej znalazły się: Aleksandra Dorsz (Eurobud JKS Jarosław), Oktawia Płomińska, Daria Szynkaruk, Paulina Wdowiak, Dominika Więckowska (wszystkie MKS Lublin) oraz Magda Więckowska (Korona Handball Kielce). 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy piłkarze w historii mistrzostw świata

Reprezentacja Polski 8 razy w historii grała na mistrzostwach świata. Niektóre z tych imprez przeszły nad Wisłą do legendy, o innych kibice woleliby zapomnieć....

Polscy piłkarze w Premier League. Angielska moda na biało-czerwonych

Aż ośmiu polskich zawodników mamy aktualnie w Premier League. Nigdy nie mieliśmy tak licznej, polskiej kolonii w rozgrywkach angielskiej elity. Tamtejsze kluby przekonały się...