STS KOD PROMOCYJNY

Powołania polskich piłkarek ręcznych na ostatnie mecze eliminacji Mistrzostw Europy 

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaPiłka ręcznaReprezentacje Polski w piłce ręcznejPowołania polskich piłkarek ręcznych na ostatnie mecze eliminacji Mistrzostw Europy 

W kwietniu reprezentantki Polski w piłce ręcznej odbędą zgrupowanie szkoleniowe oraz rozegrają dwa ostatnie mecze w eliminacjach Mistrzostw Europy, które odbędą się w tym roku. Na zakończenie zmagań Polki zagrają kolejno z Litwinkami i Szwajcarkami. Wyniki tych spotkań nie wpłyną na ewentualny awans Polek na europejski czempionat, który został wywalczony kilka tygodni temu po dyskwalifikacji Rosjanek związanej z atakiem wojsk rosyjskich na Ukrainę. Kogo powołał trener Arne Senstad?

Ostatnie zgrupowanie w ramach eliminacji

Polki rozpoczną konsultację szkoleniową 17 kwietnia w Warszawie. Tam będą przebywały do 19 kwietnia, po czym udadzą się na wyjazdowe spotkanie w litewskiej Olicie. Mecz ten odbędzie się 20 kwietnia. Następnie Polki powrócą do kraju i będą kontynuowały zgrupowanie w Legnicy. Na zakończenie zgrupowania nasze reprezentantki rozegrają ostatnie spotkanie eliminacyjnej. Odbędzie się ono 24 kwietnia w Lublinie, gdzie biało-czerwone podejmą Szwajcarki. Zgrupowanie szkoleniowe pełni ważną rolę w kontekście przygotowań Polek do tegorocznego Euro. 

Kto weźmie udział w zgrupowaniu?

Trenerem reprezentacji Polski jest Arne Senstad. Sztab szkoleniowy uzupełniają: Reidar Moistad (asystent), Monika Marzec (trenerka współpracująca), Justyna Kamińska (kierownik), Dariusz Szkudlarczyk (lekarz), Krzysztof Demko (fizjoterapeuta), Michał Bartkowiak (fizjoterapeuta), Dominik Bonisławski (statystyk). Ponadto w zgrupowaniu dodatkowo udział wezmę: Sławomir Lewalski (trener współpracujący) oraz Anna Ussorowska (psycholog). 

W zgrupowaniu udział wezmą: Monika Kobylińska (Brest Bretagne Handball, Francja), Natalia Nosek i Aleksandra Rosiak (obie ESBF Besancon, Francja), Adrianna Płaczek (Nantes AH, Francja), Dagmara Nocuń (TuS Metzingen, Niemcy), Kinga Achruk, Romana Roszak i Joanna Szarawaga (wszystkie MKS Lublin), Magda Balsam i Sylwia Matuszczyk (obie Eurobud JKS Jarosław), Emilia Galińska, Adrianna Górna, Karolina Kochaniak-Sala, Aneta Łabuda, Monika Maliczkiewicz i Daria Zawistowska (wszystkie MKS Zagłębie Lubin), Joanna Wołoszyk (Start Elbląg) i Barbara Zima (KPR Gminy Kobierzyce). 

Ponadto na liście rezerwowej znalazły się: Aleksandra Dorsz (Eurobud JKS Jarosław), Oktawia Płomińska, Daria Szynkaruk, Paulina Wdowiak, Dominika Więckowska (wszystkie MKS Lublin) oraz Magda Więckowska (Korona Handball Kielce). 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...

Polacy w Bundeslidze 22/23. Jak poradziła sobie liga bez Lewandowskiego?

Jeszcze do niedawna w Niemczech panowała jedna z najliczniejszych, polskich kolonii. Biało-czerwoni chętnie wybierają Niemcy jako kierunek swojej kariery, a nasi zachodni sąsiedzi z...