STS KOD PROMOCYJNY

Powtórka sprzed roku realna. Barlinek Industria Kielce poznał rywala w półfinale Ligi Mistrzów

Autor: Piotr Tomalski
Strona głównaPiłka ręcznaLM piłkarzy ręcznychPowtórka sprzed roku realna. Barlinek Industria Kielce poznał rywala w półfinale Ligi...

Zespół Tałanta Duszabajewa poznał przeciwnika w półfinale Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych. W pierwszym spotkaniu rozgrywanego w Kolonii final 4 kielczan czeka rywalizacja z PSG Handball. W zespole z Paryża występuje Kamil Syprzak. W potencjalnym finale Industria Kielce może spotkać starego znajomego.

Powtórka z rozrywki?

Rywalizacja w final 4 Ligi Mistrzów EHF rozpocznie się 17 czerwca w hali Lanxess Arena. Obiekt ten nieprzerwanie od 13 lat gości najlepszych zawodników piłki ręcznej na świecie. Rozgrywano tam choćby finał mistrzostw świata 2007, gdy Polacy przegrali w decydującym meczu z Niemcami.

Zespół z Kielc po raz kolejny w ostatnich latach melduje się w Kolonii. W poprzednim sezonie przegrali w finale z Barceloną. W 2016 z kolei wygrali Ligę Mistrzów. Tegoroczny cel jest podobny. Podopieczni Tałanta Duszabajewa pałają rządzą zemsty na ekipie ze stolicy Katalonii. Aby jednak zmierzyć się z Barcą muszą wydarzyć się dwie rzeczy.

Ekipa z Katalonii musi wygrać swoje spotkanie z pogromcą Wisły Płock, SC Magdeburg. Niemiecka drużyna uznawana jest za najsłabszy z czterech zespołów rywalizujących w tegorocznym final 4. Patrząc z drugiej strony są zespołem, który walczy na swojej ziemi. Można więc przewidywać, że będą walczyć do samego końca.

Gigant na drodze

Kielczanie na swojej drodze spotkają zdecydowanie silniejszego przeciwnika niż Barcelona. Umówmy się jednak – niezależnie od tego, z kim przyszłoby zmierzyć się Industrii Kielce i tak byłby to trudny sprawdzian. W końcu to półfinał Ligi Mistrzów.

PSG jest trudnym do przejścia rywalem. Dysponuje wieloma interesującymi graczami, którzy są jednymi z czołowych zawodników na świecie. Polscy kibice zapewne bez większych problemów rozpoznają trzech z nich.

To doświadczeni Luka Karabatić (35 lat, 13 goli w tym sezonie Ligi Mistrzów) i Luka Karabatić (39 lat i 31 trafień). Podobnie jest z Kamilem Syprzakiem. Polak jest w fenomenalnej formie. Obrotowy ma na swoim koncie 93 gole, najwięcej w całym zespole. Drugi w zestawieniu Łotysz Dainis Kristopans ma ich 80. To tylko podkreśla, jak trudne zadanie czeka Industrię Kielce w półfinale w Kolonii.

Piotr Tomalski
Piotr Tomalski
Jako jedyny z rodziny interesowałem się sportem. Od obserwacji rozgrywek przed telewizorem, przez uprawianie piłki nożnej przeszedłem do pracy związanej z relacjonowaniem wydarzeń sportowych. Zbierałem doświadczenie w mniejszych redakcjach (Radio Gol), po zdecydowanie większe (Katowicki Sport i Radio Katowice). Na portalu Gotowi na Sport piszę o wydarzeniach ze świata piłki nożnej, żużla i sportów walki.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...