Pożegnanie legend w cieniu wysokiej porażki z Francuzami

Strona głównaPiłka ręcznaReprezentacje Polski w piłce ręcznejPożegnanie legend w cieniu wysokiej porażki z Francuzami

Reprezentacja Polski w piłce ręcznej mężczyzn wysoko przegrała 28:38 w Gdańsku z Francuzami w meczu eliminacji Mistrzostw Europy 2024. Spotkanie było debiutem Bartosza Jureckiego w roli selekcjonera biało-czerwonych. W przerwie spotkania doszło do oficjalnego pożegnania legend reprezentacji Karola Bieleckiego, Marcina Lijewskiego, Patryka Kuchczyńskiego, Tomasza Tłuczyńskiego i Mariusza Jurkiewicza.

Polacy byli tłem dla Francuzów

Niestety zgodnie z oczekiwaniami zespołem zdecydowanie lepszym w Gdańsku byli Francuzi. Od początku przejęli inicjatywę na boisku i skutecznie wykorzystywali błędy Polaków. Dzięki temu szybko wypracowali sobie kilkubramkowe prowadzenie i kontrolowali wynik. Na tablicy wyników było już 13:5. Do końca pierwszej połowy rozpędzeni Francuzi tylko punktowali drużynę prowadzoną przez Bartosza Jureckiego i skończyło się 11:22

Fatalna pierwsza połowa wpłynęła na to, że Polacy nie mieli większych szans z rywalami. W drugiej połowie gra biało-czerwonych wyglądała zdecydowanie lepiej, a w szeregi Francuzów wkradło się niepotrzebne rozluźnienie. Dzięki temu reprezentanci Polski nieco zmniejszyli straty i w pewnym momencie było 22:28. Niestety końcówka znów należała do Trójkolorowych, którzy całe spotkanie wygrali 38:28. Najwięcej bramek dla Polaków rzucili: Andrzej Widomski (5), Arkadiusz Moryto (4) i Patryk Walczak (4).

Polska – Francja 28:38 (11:22)

Pożegnanie legend biało-czerwonych

W przerwie meczu miała miejsce ważna uroczystość. Związek Piłki Ręcznej w Polsce oficjalnie podziękował za lata gry z sukcesami z orzełkiem na piersi takim legendom jak: Karol Bielecki, Marcin Lijewski, Mariusz Jurkiewicz, Patryk Kuchczyński oraz Tomasz Tłuczyński. Niestety odbyło się to w cieniu wysokiej porażki Polaków z faworyzowanymi Francuzami.

Rewanż już w sobotę

Rewanżowe spotkanie z Francuzami w ramach eliminacji Mistrzostw Europy 2024 odbędzie się w sobotę 11 marca. Ponownie faworytami będą rywale, którzy przed własną publicznością liczą na kolejne efektowne zwycięstwo. Przed biało-czerwonymi niezwykle trudne zadanie. W pozostałych dwóch meczach eliminacyjnych zmierzą się z Łotyszami i Włochami. Jeżeli je wygrają, to zapewnią sobie awans do przyszłorocznych mistrzostw Europy.