Problemy Polaków z Arabią Saudyjską. Jest awans do fazy zasadniczej

Strona głównaPiłka ręcznaMŚ piłkarzy ręcznychProblemy Polaków z Arabią Saudyjską. Jest awans do fazy zasadniczej

Reprezentanci Polski mieli spore problemy, jednak ostatecznie pokonali Arabię Saudyjską 27:24 i awansowali do fazy zasadniczej mistrzostw świata w piłce ręcznej. Rywale uznawani byli za zdecydowanych outsiderów grupy, jednak potrafili postawić się Polakom i wielu fragmentach meczu grali z nami jak równy z równym. Po wygranej biało-czerwoni awansowali do fazy zasadniczej turnieju.

Pierwsza połowa wzbudziła niepokój

Polacy przystępowali do meczu z Arabią Saudyjską jako zdecydowani faworyci. Oba zespoły miały na koncie po dwie porażki i mecz ten miał przesądzić o tym, który z nich awansuje do fazy zasadniczej turnieju, a który będzie kontynuował grę w rozgrywkach dla przegranych. Nieoczekiwanie przez znaczną część pierwszej połowy to rywale wyglądali lepiej od podopiecznych Patryka Rombla. W pewnym momencie prowadzili już 9:7 i nasz szkoleniowiec musiał poprosić o czas. Końcówka pierwszej połowy to nieco lepsza gra Polaków, którzy rzutem na taśmę zakończyli tę część gry 13:12

Poprawa po przerwie. Jest awans

Po zmianie stron oglądaliśmy poprawę gry w wykonaniu Polaków. Dla losów tego meczu kluczowe było kilka minut, które miały miejsce przy stanie 17:16 dla gospodarzy. Polacy rzucili cztery bramki z rzędu i wyszli na prowadzenie 21:16. Później gra się wyrównała i oba zespoły miały problemy ze skutecznym kończeniem swoich ataków. W pewnym momencie rywale napędzili Polakom strachu, ponieważ zbliżyli się już tylko na jedną bramkę. Na szczęście nasi reprezentanci zachowali spokój i wygrali nerwową końcówkę. Mecz zakończył się wynikiem 27:24 i biało-czerwoni zameldowali się w fazie głównej turnieju. Najwięcej bramek w tym meczu rzucili Arkadiusz Moryto (9) i Szymon Sićko (8).

Polska – Arabia Saudyjska 27:24 (13:12)

Trudne zadanie w fazie zasadniczej

Po porażkach z Francją i Słowenią Polacy awansowali do fazy zasadniczej z zerowym dorobkiem punktowym. W podobnej sytuacji do nich jest Iran. Przed Polakami jeszcze trzy mecze w tej fazie, jednak o awans do ćwierćfinału będzie bardzo trudno. Poza Iranem biało-czerwoni zagrają jeszcze z Hiszpanią i Czarnogórą. Faworytami do awansu z grupy 1 do fazy pucharowej są Hiszpanie i Francuzi, którzy fazę zasadniczą rozpoczną z kompletem punktów. Mecze grupy Polaków odbywać się będą w Krakowie. Poniżej terminarz spotkań biało-czerwonych.

18.01, godz. 20:30 Polska – Hiszpania

20.01, godz. 20:30 Polska – Czarnogóra

22.01, godz. 18:00 Polska – Iran