Industria Kielce rozbita w Paryżu. Świetny mecz Syprzaka

Strona głównaPiłka ręcznaLM piłkarzy ręcznychIndustria Kielce rozbita w Paryżu. Świetny mecz Syprzaka

Industria Kielce wysoko przegrała na wyjeździe z Paris Saint-Germain. Spotkanie zakończyło się wynikiem 26:35. Świetne zawody w barwach paryżan rozegrał Kamil Syprzak, który rzucił sześć bramek. Porażka sprawia, że kielczanie niemal stracili szansę na bezpośredni awans do ćwierćfinału rozgrywek. Pozostanie im walka w 1/8 finału. Kolejny mecz rozegrają 29 lutego przeciwko Kolstad Håndball.

Rozpędzone PSG było za mocne

W czwartkowy wieczór w Paryżu spotkały się zespoły w podobnej sytuacji w Lidze Mistrzów piłkarzy ręcznych. Obie drużyny miały po 13 punktów i chciały zachować szansę na bezpośredni awans do ćwierćfinału, który daje zajęcie jednego z dwóch pierwszych miejsc w grupie. W lepszych humorach, bo na fali dwóch zwycięstw, do meczu przystępowali paryżanie. Industria Kielce w dwóch ostatnich kolejkach Ligi Mistrzów przegrała z węgierskim Pick-Szeged i zremisowała z niemieckim THW Kiel

Pierwsza połowa w Paryżu była bardzo wyrównana. W spotkanie lepiej weszli mistrzowie Polski, który wyszli na 4:1. Niestety później to gospodarze przejęli inicjatywę. Szybko odrobili straty i wyszli na prowadzenie. Było już 14:10. Dobra końcówka Industrii sprawiła, że zespół ten na przerwę schodził przy wyniku 14:15. Niestety druga połowa to już wyraźna przewaga mistrzów Francji. Od stanu 21:20 zaczęli budować różnicę punktową. Szybko stało się jasne, że to oni zgarną komplet punktów. Podopieczni Tałanta Dujszebajewa nie mogli znaleźć recepty na skuteczną grę PSG. Ostatecznie skończyło się wynikiem 26:35. Najwięcej bramek dla Industrii rzucił Szymon Sićko (7). Dobre zawody rozegrał Kamil Syprzak z Paris Saint-Germain, który zdobył sześć bramek

Paris Saint-Germain HB – Industria Kielce 35:26 (15:14)

Za tydzień starcie z norweskim Kolstad

Wysoka porażka we Francji sprawia, że Industria Kielce praktycznie nie ma już szans na awans zajęcie jednego z dwóch pierwszych miejsc w grupie. Prawdopodobnie pozostanie jej walka w 1/8 finału Ligi Mistrzów. W kolejnej kolejce kielczanie przed własną publicznością podejmą norweskie Kolstad Håndball. Pierwszy mecz Industria wygrała 32:30