Czas na ME u20 w piłce ręcznej. Na co stać Polaków?

Strona głównaPiłka ręcznaReprezentacje Polski w piłce ręcznejCzas na ME u20 w piłce ręcznej. Na co stać Polaków?

Już 7 lipca w Portugalii rozpoczną się Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej w kategorii do lat 20. W gronie zakwalifikowanych drużyn znaleźli się młodzi szczypiorniści z Polski. Już w fazie grupowej przed nimi bardzo trudne zadanie, ponieważ zagrają w niej z Hiszpanami, Norwegami i gospodarzami z Portugalii. Jak wygląda dokładny terminarz Polaków?

Polacy w grupie A

Młoda reprezentacja Polski u20 w piłce ręcznej mężczyzn pojechała do Portugalii po jak najlepszy wynik. Biało-czerwoni mogą mówić o sporym pechu w losowaniu, ponieważ trafili do mocno obsadzonej grupy A. Tam zagrają z Hiszpanami, Norwegami i Portugalczykami. Dwie pierwsze drużyny to czołowe reprezentacje świata w każdej kategorii wiekowej. Do tego dochodzą gospodarze, którzy przed własną publicznością powinni być bardzo groźni.

Wyjście z grupy i gra o medale będą dla biało-czerwonych ogromnym sukcesem, jednak do tego długa droga. Po raz ostatni i jedyny staliśmy na podium w 2002 roku, gdy przed własną publicznością nasza młodzieżowa reprezentacja sięgnęła po mistrzostwo Europy. 

Powrót do gry po czterech latach

Przed dwoma laty z powodu wybuchu pandemii koronawirusa młodzieżowe mistrzostwa Europy w piłce ręcznej zostały odwołane. W związku z tym ostatnia impreza odbyła się aż cztery lata temu. Wówczas najlepsi okazali się Słoweńcy, a podium uzupełnili Francuzi i Niemcy. Oczywiście od tego czasu kadry znacznie się zmieniły i mamy do czynienia z zupełnie nowym pokoleniem szczypiornistów. 

Skład wszystkich grup

Na papierze grupa A z Polakami wydaje się być jedną z najsilniejszych. Podobnie sytuacja wygląda w grupie C, gdzie spotykają się trzej faworyci do walki o medale: Chorwaci, Szwedzi i Francuzi. Zestawienie wszystkich grup wygląda następująco:

  • grupa A: Hiszpania, Portugalia, Norwegia, Polska;
  • grupa B: Słowenia, Dania, Węgry, Wyspy Owcze;
  • grupa C: Chorwacja, Szwecja, Francja, Czarnogóra;
  • grupa D: Niemcy, Islandia, Włochy, Serbia. 

Harmonogram meczów Polaków

Polacy rywalizację rozpoczną już 7 lipca od starcia z gospodarzami. Start meczu zaplanowano na godzinę 20:45. W piątek 8 lipca reprezentanci Polski zagrają o 18:00 z Hiszpanami. Na zakończenie zmagań grupowych zmierzą się w niedzielę 10 lipca o 18:00 z Norwegami. Wszystkie mecze biało-czerwonych z polskim komentarzem będą transmitowane na platformie Viaplay.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Gdzie grają na najwyższym poziomie? Oto wyniki rankingu „Sporty drużynowe – najlepsze miasta w Polsce”!

Polacy lubią sportowe emocje i rozgrywki na najwyższym poziomie. Postanowiliśmy przyjrzeć się najpopularniejszym dyscyplinom drużynowym w Polsce i sprawdzić, w których polskich miasta gra...

Agnieszka Radwańska mistrzynią Australian Open

Agnieszka Radwańska została mistrzynią Australian Open. Polka, która profesjonalną karierę zakończyła w 2018 roku, została zaproszona przez organizatorów Wielkiego Szlema w Melbourne do udziału...