Pewne zwycięstwo polskich szczypiornistek. Wynik 34:26 z Argentyną

Strona głównaPiłka ręcznaReprezentacje Polski w piłce ręcznejPewne zwycięstwo polskich szczypiornistek. Wynik 34:26 z Argentyną

Reprezentantki Polski w piłce ręcznej odniosły cenne zwycięstwo 34:26 z Argentynkami w meczu towarzyskim rozegranym w Elblągu. Podopieczne Arne Senstada kontrolowały grę od pierwszych minut i zasłużenie wygrały. W dorosłej reprezentacji zadebiutowały: Paulina Uścinowicz, Marlena Urbańska, Nikola Głębocka i Paulina Masna. Spotkanie rozegrano w ramach przygotowań do mistrzostw świata, które odbędą się na przełomie listopada i grudnia.

Ważne zwycięstwo i debiuty w reprezentacji

W czwartkowy wieczór w Elblągu reprezentantki Polski podejmowały drużynę Argentyny. W pierwszym składzie biało-czerwonych pojawiły się dwie debiutantki Paulina Uścinowicz i Marlena Urbańska. Następnie w drużynie zadebiutowały jeszcze Nikola Głębocka i Paulina Masna. Trener Arne Senstad zdecydował się na dokonanie przeglądu kadry w ramach przygotowań do mistrzostw świata, które odbędą się na przełomie listopada i grudnia. Polki od początku meczu w Elblągu były zespołem wyraźnie lepszym i rozpoczęły od szybkiego 5:1.

Z każdą kolejną minutą Polki zyskiwały przewagę, a następnie w pełni kontrolowały przebieg gry. Na przerwę schodziły przy prowadzeniu 18:12. Druga połowa była bardziej wyrównana, a w naszej drużynie pojawiło się więcej zmienniczek. Biało-czerwone dołożyły jeszcze dwie bramki przewagi i mecz zakończyły zwycięstwem 34:26. Najwięcej bramek rzuciły: Monika Kobylińska (8), Magda Balsam (4), Dagmara Nocuń (4) i Karolina Kochaniak-Sala (4). Nagrodę dla MVP meczu otrzymała bramkarka Adrianna Płaczek.

Polska – Argentyna 34:26 (18:12)

W sobotę drugi mecz z Argentyną

Już za dwa dni odbędzie się kolejny mecz towarzyski z Argentyną. Polki rozegrają go w sobotę o 20:45. To kolejny element przygotowań do udziału w mistrzostwach świata, które już za kilka tygodni rozpoczną się w Danii, Szwecji i Norwegii. Biało-czerwone w fazie grupowej będą rywalizowały w duńskim Herning z zespołami Niemiec, Japonii i Iranu. Do fazy zasadniczej awansują trzy najlepsze zespoły z grupy F i Polki powinny znaleźć się w tym gronie.