STS KOD PROMOCYJNY

Rusza Liga Mistrzów piłkarzy ręcznych. Na co stać Łomżę Industria Kielce i Wisłę Płock?

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaPiłka ręcznaLM piłkarzy ręcznychRusza Liga Mistrzów piłkarzy ręcznych. Na co stać Łomżę Industria Kielce i...

Już 14 września rozpocznie się kolejna edycja EHF Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych. Ponownie w rozgrywkach będziemy oglądać dwie drużyny z Polski. Po dwóch latach nieobecności do stawki powraca Orlen Wisła Płock, a ogromny sukces sprzed roku będą chcieli powtórzyć szczypiorniści Łomży Industrii Kielce. Na co stać te zespoły w stawce z najlepszymi drużynami w Europie? Sprawdźmy, jak wygląda ich terminarz w rozgrywkach. 

Jak wygląda format rozgrywek?

Format najbliższych rozgrywek pozostał bez zmian. W rywalizacji udział bierze 16 zespołów, które podzielono na dwie grupy po 8 drużyn. Każda z nich rozegra w fazie grupowej 14 spotkań w systemie mecz i rewanż każdy z każdym. Dwie najlepsze drużyny z każdej grupy awansują bezpośrednio do ćwierćfinałów. Zespoły z miejsc 3-6 powalczą w 1/8 finału z ekipami z równoległej grupy. Faza pucharowa do ćwierćfinałów odbywa się w modelu mecz i rewanż. Na koniec cztery najlepsze zespoły wezmą udział w turnieju Final Four w Lanxess Arena w Kolonii

Czy kielczanie powtórzą sukces sprzed roku?

Młody zespół z Kielc był prawdziwym objawieniem minionej edycji Ligi Mistrzów. Piłkarze ręczni mistrza Polski wygrali swoją grupę i automatycznie awansowali do ćwierćfinału rozgrywek. Bez większych problemów zameldowali się w wielkim finale, gdzie naprzeciw nich stanęła FC Barcelona. Spotkanie od początku do końca miało dramatyczny przebieg i ostatecznie w rzutach karnych lepsi okazali się Hiszpanie.

Teraz ponownie to Barcelona będzie faworytem rozgrywek, jednak Łomża Industria Kielce na pewno powalczy o powtórzenie sukcesu sprzed roku, a może nawet o drugi w historii triumf w rozgrywkach EHF Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych. 

Bardzo trudna grupa kielczan

Łomża Industria Kielce trafiła do bardzo trudnej grupy B. Tam oprócz Polaków, znajdują się jeszcze takie drużyny jak: FC Barcelona (Hiszpania), THW Kiel (Niemcy), Pick Szeged (Węgry), HBC Nantes (Francja), Elverum (Norwegia), Aalborg Håndbold (Dania) i Celje Pivovarna Laško (Słowenia). Oznacza to, że w grupie B będziemy oglądać komplet medalistów Ligi Mistrzów w poprzednim sezonie, gdzie na trzecim miejscu zmagania ukończyli szczypiorniści niemieckiego THW Kiel. Kurs na wygraną Łomży Industrii Kielce w tej grupie to 3.50. Wyżej ceniona jest tylko FC Barcelona. 

Jak szanse polskich zespołów oceniają bukmacherzy? Zgodnie z kursami zakładów bukmacherskich STS, faworytem do wyjścia jest FC Barcelona. Kurs na jej zwycięstwo w całych rozgrywkach to 2.50. O drugie miejsce premiowane bezpośrednim awansem do ćwierćfinału powinny bić się ekipy Łomża Industria Kielce (kurs 5.50 na wygraną w Lidze Mistrzów) oraz THW Kiel (7.75). Zdecydowanie niżej oceniane są szanse pozostałych drużyn: Aalborg Håndbold (12.00), Pick Szeged (16.00), HBC Nantes (25.00), Elverum (500.00) i Celje Pivovarna Laško (1000.00). Zespół z Kielc powinien powalczyć o miejsce w TOP 2 w grupie, jednak nawet jeżeli to się nie uda, to mało kto wyobraża sobie scenariusz, w którym kielczanie nie zagrają w ćwierćfinale. 

Terminarz Łomży Industrii Kielce

Łomża Industria Kielce rozpocznie zmagania domowym starciem z francuskim HBC Nantes. Kielczanie są faworytami tego pojedynku, a kurs w zakładach bukmacherskich STS na ich zwycięstwo wynosi 1.37. Poniżej przedstawiamy terminarz grupowy zespołu z Kielc, który rozgrywki rozpocznie 14 września:

14.09 Łomża Industria Kielce – HBC Nantes

22.09 FC Barcelona – Łomża Industria Kielce

28.09 Aalborg Håndbold – Łomża Industria Kielce

06.10 Łomża Industria Kielce – THW Kiel

26.10 Celje Pivovarna Laško – Łomża Industria Kielce

03.11 Łomża Industria Kielce – Pick Szeged

24.11 Łomża Industria Kielce – Elverum

30.11 Elverum – Łomża Industria Kielce

07.12 Pick Szeged – Łomża Industria Kielce

15.12 Łomża Industria Kielce – Celje Pivovarna Laško 

08.02 THW Kiel – Łomża Industria Kielce

15.02 Łomża Industria Kielce – Aalborg Håndbold

22.02 HBC Nantes – Łomża Industria Kielce

01.03 Łomża Industria Kielce – FC Barcelona

Powrót Wisły Płock po dwóch latach

Po dwóch sezonach spędzonych w Lidze Europejskiej gracze Orlen Wisły Płock powracają do elitarnej Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych. Zespół otrzymał dziką kartę, która uprawnia do udziału w tych rozgrywkach. W ostatnich dwóch latach płocczanie bardzo dobrze wyglądali na zapleczu elity, gdzie dwukrotnie dochodzili do Final Four, a w ubiegłym sezonie sięgnęli nawet po brązowy medal Ligi Europejskiej. Tym razem dobrą dyspozycję będą chcieli potwierdzić poziom wyżej i nie są bez szans w walce o miejsce premiowane awansem minimum do 1/8 finału. 

Nie będą faworytami

Atutem drużyny Orlen Wisły Płock może być to, że nie będzie murowanym faworytem do awansu. W grupie A znajduje się kilka bardziej utytułowanych i zaprawionych w bojach ekip i to na nich będzie skupiona uwaga. Atakując z drugiego szeregu, płocczanie mogą sprawić miłą niespodziankę. W grupie A zmierzą się z takimi drużynami jak: Paris Saint-Germain (Francja), SC Magdeburg (Niemcy), Telekom Veszprém (Węgry), GOG Håndbold (Dania), FC Porto (Portugalia), RK Zagrzeb (Chorwacja) i Dinamo Bukareszt (Rumunia). 

Zgodnie z przewidywaniami bukmacherów Orlen Wisła Płock powinna zająć czwarte miejsce w grupie i powalczyć o awans do ćwierćfinału w meczu 1/8. Kurs na ewentualne zwycięstwo płocczan w całych rozgrywkach to 25.00, a na ich wygraną w grupie to 15.00. Faworytami grupy A są: Telekom Veszprém (7.75) i SC Magdeburg (7.75). Wyżej oceniane są jeszcze szanse Paris Saint-Germain (9.75). Pozostałe drużyny teoretycznie mają mniejsze szanse niż Orlen Wisła Płock i kursy na ich triumf prezentują się następująco: Dinamo Bukareszt (40.00), RK Zagrzeb (125.00), GOG Håndbold (150.00) i FC Porto (150.00). 

Terminarz Orlen Wisły Płock

Orlen Wisła Płock rozpocznie od domowego pojedynku z mocnym FC Porto z Portugalii. Wicemistrzowie Polski są faworytami tego starcia, a kurs na ich zwycięstwo w STS to 1.42. Poniżej przedstawiamy terminarz grupowy zespołu z Płocka, który rozgrywki rozpocznie 15 września:

15.09 Orlen Wisła Płock – FC Porto

21.09 Paris Saint-Germain – Orlen Wisła Płock

29.09 Orlen Wisła Płock – GOG Håndbold

06.10 SC Magdeburg – Orlen Wisła Płock

26.10 RK Zagrzeb – Orlen Wisła Płock

03.11 Orlen Wisła Płock – Telekom Veszprém

24.11 Dinamo Bukareszt – Orlen Wisła Płock

01.12 Orlen Wisła Płock – Dinamo Bukareszt

08.12 Telekom Veszprém – Orlen Wisła Płock

15.12 Orlen Wisła Płock – RK Zagrzeb

08.02 Orlen Wisła Płock – SC Magdeburg

15.02 GOG Håndbold – Orlen Wisła Płock

22.02 Orlen Wisła Płock – Paris Saint-Germain

01.03 FC Porto – Orlen Wisła Płock

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

400 PLN za gola Holandii w meczu z Turcją

Gdy po zarejestrowaniu się w STS z kodem GOL400 wytypujemy poprawnie gola Holandii w meczu z Turcją to poza standardową wygraną dodatkowo zgarniamy bonus w wysokości...

Polacy w Serie A. Jak statystyki biało-czerwonych w calcio?

We Włoszech niezmiennie występuje najliczniejsza kolonia polskich piłkarzy za granicą. Powietrze w Italii najwidoczniej sprzyja biało-czerwonym i w tym sezonie zobaczymy kilka, nowych twarzy...