Świetny mecz Orlen Wisły Płock i drugie zwycięstwo w Lidze Mistrzów

Strona głównaPiłka ręcznaLM piłkarzy ręcznychŚwietny mecz Orlen Wisły Płock i drugie zwycięstwo w Lidze Mistrzów

Znakomicie przed własną publicznością spisali się szczypiorniści Orlen Wisły Płock. Wicemistrzowie Polski okazali się lepsi od aktualnego mistrza Danii GOG Håndbold i wygrali 31:27. Świetne zawody zanotował Chorwat Tin Lucin, który rzucił siedem bramek, jednak wszyscy zawodnicy gospodarzy zasłużyli na słowa uznania. Orlen Wisła Płock odniosła drugie zwycięstwo w tej edycji Ligi Mistrzów i potwierdza swoje aspiracje do awansu do fazy pucharowej. Kolejny mecz płocczanie zagrają 6 października na wyjeździe z SC Magdeburg.

Nerwowy początek Wisły i udana pogoń w pierwszej połowie

Przed rozpoczęciem meczu trudno było wskazać jednoznacznego faworyta. Z jednej strony atutem Orlen Wisły Płock była gra przed własną publicznością, a z drugiej strony wicemistrzowie Polski mierzyli się z aktualnym mistrzem Danii. Początek meczu był bardzo nerwowy w wykonaniu gospodarzy, co umiejętnie wykorzystywali goście. Szybko wypracowali sobie trzy bramki przewagi i prowadzili 5:2. Na szczęście wtedy do odrabiania strat wzięli się szczypiorniści Orlen Wisły Płock. Solidnie zaczął bronić Kristian Pilipović, a skuteczność złapali gracze atakujący. W efekcie Wisła szybko wyszła na prowadzenie 7:5, a później stopniowo je powiększała. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 17:14 dla gospodarzy

Pełna kontrola meczu po przerwie

Podopieczni Xaviera Sabate bardzo udanie weszli w drugą połowę. Od pierwszych akcji starali się kontrolować przebieg meczu i utrzymywać bezpieczną przewagę. Ta cały czas oscylowała w granicach trzech bramek. Płocczanie najwięcej prowadzili pięcioma trafieniami. Duńczycy zdołali jeszcze dojść na dwie bramki i doprowadzili do wyniku 25:27. Wtedy kluczową interwencję po strzale z rzutu karnego zanotował Kristian Pilipović. Szczypiorniści Wisły Płock poszli za ciosem i wygrali mecz 31:27. Najwięcej bramek dla gospodarzy rzucili: Tin Lucin (7), Siergiej Kosorotow (5), Dmitrij Żytnikow i Tomas Piroch (po 4). Po trzech kolejkach Orlen Wisła Płock zajmuje czwarte miejsce w tabeli grupy A z dwoma zwycięstwami na koncie. Kolejny mecz płocczanie zagrają 6 października na wyjeździe z SC Magdeburg.

Orlen Wisła Płock – GOG Håndbold 31:27 (17:14)