Świetny mecz i ważne zwycięstwo Industrii Kielce we Francji

Strona głównaPiłka ręcznaLM piłkarzy ręcznychŚwietny mecz i ważne zwycięstwo Industrii Kielce we Francji

Szczypiorniści Industrii Kielce rozegrali świetne spotkanie i pokonali na wyjeździe francuskie HBC Nantes 33:30. Tym samym odnieśli prestiżowe zwycięstwo na trudnym terenie i potwierdzili, że mimo problemów organizacyjnych wciąż należą do najlepszych zespołów w Europie. Spotkanie rozegrano w ramach 13. kolejki Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych, a kielczanie mają już zapewniony bezpośredni awans do ćwierćfinału rozgrywek.

Świetny początek kielczan

Zespół Industrii Kielce bardzo mocno rozpoczął spotkanie we Francji. Podopieczni Talanta Dujszebajewa szybko wypracowali sobie kilka bramek przewagi. Zdawali się w pełni kontrolować wydarzenia na boisku. Największa przewaga w pierwszej połowie wynosiła pięć bramek. Świetnie w bramce Industrii spisywał się Andreas Wolf, a z przodu nie do zatrzymania byli Szymon Sićko, Arkadiusz Moryto i Daniel Dujshebaev. W końcówce pierwszej części gry gospodarze zmniejszyli nieco straty, jednak kielczanie na przerwę schodzili przy prowadzeniu 17:14

Kapitalna seria Industrii w drugiej połowie

Zawodnicy HBC Nantes nie chcieli jednak dać za wygraną. W drugą połowę to oni weszli zdecydowanie lepiej. Najpierw szybko doprowadzili do wyrównania, a następnie wyszli na prowadzenie 25:23. Wydawało się, że są na najlepszej drodze do odniesienia zwycięstwa nad mistrzami Polski. Wtedy miała miejsce kapitalna seria Industrii Kielce. Zespół Talanta Dujszebajewa zdobył siedem bramek z rzędu i wyszedł na prowadzenie 30:25. Tym samym niemal zapewnił sobie zwycięstwo. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wygraną Industrii 33:30. To bardzo prestiżowe i ważne zwycięstwo. Najwięcej bramek dla kielczan rzucili: Arkadiusz Moryto (6) i Szymon Sićko (6).

HBC Nantes – Industria Kielce 30:33 (14:17)

Na zakończenie z Barceloną

Kielczanie skończą rozgrywki w grupie B na drugim miejscu i mają zapewniony awans do ćwierćfinału. W ostatnim meczu grupowym przed własną publicznością podejmą zwycięzcę grupy, czyli hiszpańską FC Barcelonę. Spotkanie odbędzie się w Kielcach 2 marca.