STS KOD PROMOCYJNY

Szczypiornistki KPR Gminy Kobierzyce z Pucharem Polski  

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaPiłka ręcznaSzczypiornistki KPR Gminy Kobierzyce z Pucharem Polski  

Historyczny sukces i zwycięstwo w Pucharze Polski odniosły piłkarki ręczne KPR Gminy Kobierzyce. Dla tej drużyny to największy triumf w dotychczasowej historii. W wielkim finale nieoczekiwanie pokonały mistrzynie Polski z MKS Zagłębia Lubin. Spotkanie zostało rozegrane w Gnieźnie. O sukcesie KPR Gminy Kobierzyce zadecydowała kapitalna pierwsza połowa, w której zespół wypracował sobie aż 6 bramek przewagi. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 23:21. 

Dominacja do przerwy i kontrola wyniku w ostatnich minutach 

Zdecydowanymi faworytkami finału Pucharu Polski były piłkarki ręczne MKS Zagłębia Lubin. Zespół ten w ostatnich tygodniach sięgnął po mistrzostwo Polski, a zdobycie podwójnej korony mogło być dla Lubinianek udokumentowaniem dobrego sezonu. Tak się jednak nie stało i po pierwszy Puchar Polski w historii sięgnęły zawodniczki KPR Gminy Kobierzyce. Doskonale weszły w mecz i już po kilkunastu minutach na tablicy wyników było 8:3. Szczypiornistki z Lubina nie mogły znaleźć recepty na świetnie dysponowane rywalki. Ostatecznie po pierwszej połowie na tablicy wyników było 14:8. 

Po przerwie spodziewaliśmy się szturmowych ataków Lubinianek, które miały jeszcze sporo czasu na odrobienie strat. Tak się jednak nie stało i dobra gra KPR Gminy Kobierzyce była kontynuowana po przerwie. W 41. minucie na tablicy wyników było 18:10. Dopiero wtedy do głosu doszły zawodniczki MKS Zagłębia Lubin prowadzone przez Bożenę Karkut, jednak na odrobienie strat zabrakło im czasu. Mecz kontrolowały podopieczne Edyty Majdzińskiej. Ostatecznie zakończył się on wynikiem 23:21 i zespół KPR Gminy Kobierzyce pierwszy raz w historii sięgnął po Puchar Polski. Najlepszą zawodniczką meczu została wybrana bramkarka KPR-u Beata Kowalczyk. Najwięcej bramek w meczu rzuciła Aneta Łabuda (6) z Zagłębia Lubin. Po stronie KPR Gminy Kobierzyce najskuteczniejsze były Aleksandra Tomczyk i Natalia Janas (5). 

MKS Zagłębie Lubin – KPR Gminy Kobierzyce 21:23 (8:14)

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...

Polacy w Bundeslidze 22/23. Jak poradziła sobie liga bez Lewandowskiego?

Jeszcze do niedawna w Niemczech panowała jedna z najliczniejszych, polskich kolonii. Biało-czerwoni chętnie wybierają Niemcy jako kierunek swojej kariery, a nasi zachodni sąsiedzi z...