STS KOD PROMOCYJNY

Szczypiornistki Zagłębia Lubin udanie pożegnały się z Ligą Europejską. Wyjazdowa wygrana z HBC Nantes

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaPiłka ręcznaSzczypiornistki Zagłębia Lubin udanie pożegnały się z Ligą Europejską. Wyjazdowa wygrana z...

Na koniec swojej tegorocznej przygody z Ligą Europejską piłkarki ręczne Zagłębia Lubin udały się do Francji na mecz z HBC Nantes. O ile polskie szczypiornistki grały już przede wszystkim o honor, o tyle ich rywalki wciąż pozostawały w grze o awans do fazy pucharowej rozgrywek. Do tego potrzebowały zwycięstwa z podopiecznymi Bożeny Karkut. Polskie zawodniczki jednak postawiły się faworyzowanym Francuzkom i dość nieoczekiwanie na trudnym terenie odniosły swoje pierwsze zwycięstwo w tych rozgrywkach. W konsekwencji HBC Nantes również zakończyło zmagania na fazie grupowej. 

Solidna gra szczypiornistek Zagłębia Lubin

Mecz zdecydowanie lepiej rozpoczęły zawodniczki HBC Nantes, które prowadziły 3:0. Na szczęście później do głosu doszły piłkarki ręczne Zagłębia Lubin, które wypracowały sobie 2-3 bramki przewagi i starały się ją utrzymywać. Od tego czasu HBC Nantes wyszło już tylko raz na prowadzenie w tym meczu. Zawodniczki z Francji nie były w stanie przeszkodzić Polkom i ostatecznie do przerwy niżej notowane Zagłębie Lubin prowadziło 14:12. 

Drugą połowę ponownie lepiej rozpoczęły gospodynie, które doprowadziły do wyrównania. Na odpowiedź Miedziowych nie trzeba było długo czekać i piłkarki ręczne prowadzone przez Bożenę Karkut ponownie wyszły na nieznaczne prowadzenie. Największa przewaga polskiego zespołu wynosiła trzy bramki. Pod koniec meczu wydawało się, że jednak wszystko wróci do normy, gdy HBC Nantes wyszło na prowadzenie 26:25 zgodnie z oczekiwaniami ekspertów. Na szczęście końcówka należała do polskiego zespołu, który w samej końcówce wyszedł na prowadzenie 28:27 i wygrał to spotkanie. 

HBC Nantes – Zagłębie Lubin 27:28 (12:14)

Bietigheim i Baia Mare grają dalej

Do fazy pucharowej z grupy B awansowały zespoły SG BBM Bietigheim z Niemiec oraz CS Minaur Baia Mare z Rumunii. Gdyby HBC Nantes wygrało z Polkami, to w ostatniej chwili wyprzedziłoby zespół z Rumunii i jego kosztem awansowało do fazy play-off. To sprawia, że zwycięstwo Polek ma jeszcze większe znaczenie. Zagłębie Lubin zajęło ostatnie miejsce w grupie z dorobkiem trzech punktów zdobytych w dwóch ostatnich kolejkach. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...