STS KOD PROMOCYJNY

Trzy polskie drużyny powalczą w el. Ligi Europejskiej

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaPiłka ręcznaLE piłkarzy ręcznychTrzy polskie drużyny powalczą w el. Ligi Europejskiej

Ostatecznie trzy polskie drużyny piłki ręcznej mężczyzn zagrają w el. Ligi Europejskiej w nadchodzącym sezonie. O prawo gry w fazie grupowej tych rozgrywek powalczą: MMTS Kwidzyn, KS Azoty Puławy oraz Górnik Zabrze. Dwie pierwsze rozpoczną zmagania od II rundy kwalifikacji, a Zabrzanie będą w rywalizacji już od I rundy. Ewentualny awans którejkolwiek z tych drużyn do fazy grupowej Ligi Europejskiej byłby sporym sukcesem. 

Bez „dzikiej karty”. Zagrają w eliminacjach

Od kilku dni spekulowało się o tym, że być może MMTS Kwidzyn i KS Azoty Puławy ominą ścieżkę kwalifikacyjną i od razu zagrają w fazie grupowej Ligi Europejskiej. Tak się jednak nie stało. Żadna z polskich drużyn nie otrzymała „dzikiej karty” i będą rywalizowały w eliminacjach. Ostatecznie zarówno Puławianie, jak i Kwidzynianie od razu zagrają w drugiej rundzie kwalifikacji. Oznacza to, że do awansu do fazy grupowej potrzebują wygrania tylko jednego dwumeczu. Na tym etapie jednak zaprezentuje się wiele mocnych drużyn i nie będzie o to łatwo. Jeszcze dłuższa ścieżka eliminacyjna przed Górnikiem Zabrze. Zabrzanie zaczną od pierwszej rundy, w której już mogą trafić na mocne zespoły. 

Przed rokiem żadnej z tych ekip nie udało się przebrnąć do fazy grupowej. KS Azoty Puławy przegrały z niemieckim Fuechse Berlin. Górnik Zabrze nie sprostał norweskiej drużynie Arendal, a dla MMTS-u Kwidzyn to powrót do europejskich rozgrywek po 12. latach. Losowanie pierwszej rundy eliminacji odbędzie się 19 czerwca w Wiedniu. 

O powtórzenie wyniku Orlen Wisły Płock będzie bardzo trudno 

Przed rokiem w Lidze Europejskiej kapitalnie zaprezentowali się gracze Orlen Wisły Płock. Drużyna z Polski awansowała do Final Four rozgrywek, gdzie ostatecznie zajęła trzecie miejsce. W tym roku Płocczanie, dzięki „dzikiej karcie” zagrają w rozgrywkach Ligi Mistrzów.

Innym polskim drużynom trudno będzie o powtórzenie wyniku Wisły Płock, jednak póki piłka w grze, to wszystko jest możliwe. Pewne udziału w fazie grupowej Ligi Europejskiej są już takie drużyny jak: Benfica Lizbona (Portugalia, obrońca trofeum), Fuechse Berlin (Niemcy), Pays d’Aix (Francja), Skjern (Dania), Ystads IF (Szwecja), Kadetten Schaffhausen (Szwajcaria), Fraikin Granollers (Hiszpania), Eurofarm Pelister (Macedonia), Balatonfueredi (Węgry), Tatran Presziw (Słowacja), Motor Zaporoże (Ukraina), Valur (Islandia).

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

400 PLN ZA GOLA HOLANDII LUB ANGLI!

Gdy po zarejestrowaniu się w STS z kodem GOL400 wytypujemy gola Holandii lub gola Anglii w meczu Holandia Anglia to poza standardową wygraną dodatkowo zgarniamy bonus...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...