Wielkie zwycięstwo VIVE we Francji. Kielczanie bliżej Final Four

Strona głównaPiłka ręcznaLM piłkarzy ręcznychWielkie zwycięstwo VIVE we Francji. Kielczanie bliżej Final Four

Bardzo cenne zwycięstwo po dobrej grze odnotowali piłkarze ręczni VIVE Kielce w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Polski zespół pokonał na wyjeździe francuskie Montpellier Handball 31:28 i zbliżył się do awansu do Final Four tych rozgrywek. Faworytami meczu byli goście i potwierdzili to na parkiecie, gdzie dyktowali warunki gry od początku do końca. Tym samym przełamali niekorzystną passę w spotkaniach z francuskim rywalem i za tydzień w Kielcach mogą przypieczętować awans przed własną publicznością.

Mocny początek w wykonaniu VIVE

Zgodnie z kursami zaoferowanymi przez zakłady bukmacherskie STS, faworytami pierwszego meczu ćwierćfinałowego byli piłkarze ręczni z Kielc. Kurs na ich zwycięstwo wynosił 1.52, przy stawce 3.30 w przypadku wygranej Montpellier Handball. Przedmeczowe przewidywania okazały się trafne, ponieważ szczypiorniści VIVE zaczęli bardzo mocno i już w pierwszej połowie wypracowali sobie kilka bramek przewagi. Po kilkunastu minutach gry było już 10:7 dla gości, a pierwsza połowa ostatecznie zakończyła się wynikiem 16:12. Na parkiecie iskrzyło, a efektem tego była m.in. czerwona kartka Daniela Dujszebajewa.

W drugiej połowie do zdecydowanych ataków ruszyli gracze Montpellier Handball, którzy zaczęli stopniowo odrabiać straty. Podopieczni Tałanta Dujszebajewa z Kielc stracili swoją skuteczność, a każda kolejna bramka wymagała od nich jeszcze więcej wysiłku. Ostatecznie udało im się utrzymać prowadzenie, a drugie 30 minut przegrali różnicą tylko jednej bramki. Mecz zakończył się wynikiem 31:28 na korzyść VIVE Kielce. Zespół z Polski jest w zdecydowanie lepszej sytuacji przed rewanżem i pozostał faworytem do awansu do Final Four Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych. Najwięcej bramek dla VIVE rzucili: Alex Dujszebajew (7), Arciom Karalok (5), Arkadiusz Moryto (4) i Uładzislau Kulesz (4).

Montpellier HB – Łomża Vive Kielce 28:31 (12:16)

Wyniki pozostałych ćwierćfinałów

Po pierwszych meczach bliscy awansu do Final Four są także zawodnicy Telekomu Veszprem i FC Barcelony. Wyniki pierwszych ćwierćfinałów prezentują się następująco:

Telekom Veszprem – Aalborg            36:29

Montpellier Handball – VIVE Kielce        28:31

PSG – THV Kiel                30:30

SG Flensburg-Handewitt – FC Barcelona    29:33