STS KOD PROMOCYJNY

Wielkie zmiany w Kielcach. Mistrzowie Polski w piłce ręcznej z nowym właścicielem

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaPiłka ręcznaWielkie zmiany w Kielcach. Mistrzowie Polski w piłce ręcznej z nowym właścicielem

Stało się. Zespół KS Kielce ma nowego właściciela. Po 21 latach z drużyną pożegnał się Bertus Servaas, a nowym właścicielem mistrzów Polski została Świętokrzyska Grupa Przemysłowa (ŚGP) Industria. Dzięki temu kielczanie zapewnili sobie finansowanie i możliwość dalszej rywalizacji na najwyższym światowym poziomie. W ostatnich miesiącach klub z Kielc balansował na krawędzi i borykał się z problemami natury finansowej i administracyjnej. Teraz sytuacja się wyjaśniła. 

Czas na Industrię Kielce

Obecny sezon drużyna rozpoczęła jeszcze jako KS Kielce, ale od kolejnego spotkania będzie grała jako Industria Kielce. Wszystko za sprawą przejęcia klubu przez Świętokrzyską Grupę Przemysłową (ŚGP) Industria, która już w poprzednim sezonie wspierała kielczan finansowo po tym, jak umowę sponsorską zerwał dotychczasowy sponsor główny. Poprzedni sezon zespół kończył jako Barlinek Industria Kielce. Kielczanie ponownie sięgnęli po mistrzostwo Polski oraz awansowali do finału Ligi Mistrzów. W tym sezonie na boiskach będziemy oglądali Industrię Kielce. 

Bertus Servaas odchodzi po 21 latach 

To historyczna zmiana w polskiej piłce ręcznej. Z funkcją właściciela klubu pożegnał się szef VIVE Bertus Servaas. To on dyrygował zespołem przez 21 lat. Jednocześnie to Bertus Servaas odpowiada za zbudowanie potęgi europejskiej piłki ręcznej w Kielcach. Od jakiegoś czasu spekulowano o tym, że może dojść do przejęcia właścicielskiego. Tak też się stało. Informację oficjalnie potwierdzono na konferencji prasowej. Świętokrzyska Grupa Przemysłowa (ŚGP) Industria nabyła pełen pakiet 100% akcji spółki KS VIVE Handball Kielce. Tym samym to Industria jest nowym właścicielem mistrzów Polski w piłce ręcznej. Nowym prezesem klubu została Magdalena Szczukiewicz. Po przejęciu spółka zarządzająca zmieni nazwę na KS Iskra Kielce, co jest nawiązaniem do historii piłki ręcznej w Kielcach. 

Czy będzie nowy sponsor tytularny?

Nie jest wykluczone, że nazwa Industria Kielce również nie utrzyma się zbyt długo. Wszystko dlatego, że wciąż trwają poszukiwania sponsora tytularnego. Jeżeli nowy właściciel podpisze umowę na sponsoring, to prawdopodobnie dojdzie do kolejnej zmiany nazwy. Liczymy na to, że zawirowania finansowe i administracyjne już za kielczanami, a gracze mistrzów Polski będą mogli skupić się tylko na treningach i grze na krajowym podwórku oraz w rozgrywkach Ligi Mistrzów. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...