Orlen Wisła Płock z awansem w Lidze Mistrzów

Strona głównaPiłka ręcznaLM piłkarzy ręcznychOrlen Wisła Płock z awansem w Lidze Mistrzów

Orlen Wisła Płock po zaciętym boju wygrała 29:28 z FC Porto i awansowała do 1/8 Ligi Mistrzów. Nafciarze do awansu potrzebowali minimum remisu przed własną publicznością z Portugalczykami. Swoje zadanie wypełnili i znów są w fazie pucharowej. Tam czeka ich niezwykle trudne zadanie. Zmierzą się z Paris Saint-Germain z Francji. W 1/8 finału zagra też Industria Kielce, która rywalizować będzie z GOG Håndbold z Danii.

Zwycięstwo Nafciarzy na wagę 1/8 finału

Ciężar gatunkowy czwartkowego meczu był bardzo duży. Szczypiorniści Orlen Wisły Płock walczyli z FC Porto o ostatnie miejsce premiowane awansem do 1/8 finału rozgrywek Ligi Mistrzów. Wcześniej długo wydawało się, że płocczanie szybko pożegnają się z rozgrywkami. W ostatnich czterech meczach dwukrotnie jednak wygrali i raz zremisowali. W pokonanym polu pozostawili m.in. Telekom Veszprem. Dzięki temu odzyskali szansę na awans. Decydujący mecz grali u siebie z Portugalczykami.

Spotkanie od początku było bardzo wyrównane. Pod koniec pierwszej połowy przewagę zyskali goście. Odskoczyli już na trzy bramki i było 15:12. Skuteczna końcówka Nafciarzy sprawiła, że na przerwę schodzili już tylko przy wyniku 14:15. Losy awansu rozstrzygnęła druga połowa. Gospodarze szybko odrobili straty i przejęli inicjatywę. Tym razem to oni wyszli na trzybramkowe prowadzenie. w końcówce jednak Portugalczycy doprowadzili do wyrównania. Było 27:27 i zrobiło się bardzo nerwowo. Podopieczni Xaviera Sabate wytrzymali jednak presję i wygrali 29:28. Dzięki temu pozostali w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Najwięcej bramek dla Nafciarzy w tym meczu rzucili: Tin Lucin (4), Dawid Dawydzik (4), Abel Serdio (4) i Miha Zarabec (4).

Orlen Wisła Płock – FC Porto 29:28 (14:15)

Trudne zadanie płocczan w 1/8 finału

Gracze Orlen Wisły Płock ponownie meldują się w fazie pucharowej Ligi Mistrzów. Teraz czeka na nich jednak zdecydowanie trudniejsze zadanie. W 1/8 finału zmierzą się w dwumeczu z Paris Saint-Germain, które zajęło trzecie miejsce w grupie A. To Francuzi są faworytami do awansu. Na tym etapie oglądać będziemy też Industrię Kielce. Mistrzowie Polski zajęli czwarte miejsce w grupie A i zagrają z duńskim GOG Håndbold. Liczymy na to, że polskie drużyny powalczą o awans do najlepszej ósemki Ligi Mistrzów. Pierwsze mecze 1/8 finału odbędą się w dniach 27-28 marca.