Ważne zwycięstwo Wisły Płock z Montpellier. Nafciarze bliżej awansu

Strona głównaPiłka ręcznaLM piłkarzy ręcznychWażne zwycięstwo Wisły Płock z Montpellier. Nafciarze bliżej awansu

Piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock odnieśli niezwykle ważne zwycięstwo w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Przed własną publicznością pokonali 22:18 Montpellier HB z Francji. To dopiero czwarte zwycięstwo podopiecznych Xaviera Sabate w tegorocznych rozgrywkach. Przybliżyło ich jednak do awansu do fazy pucharowej. Do końca zmagań grupowych pozostały jeszcze dwie kolejki.

Nadzieje na awans odżyły po ostatnich meczach

Od początku tego sezonu w Lidze Mistrzów zawodnicy Orlen Wisły Płock mają spore problemy. Długo wydawało się, że szybko stracą szansę na awans do fazy pucharowej. To odmieniło się pod koniec 2023 roku i na początku tego roku. Do meczu domowego z Montpellier HB Nafciarze podchodzili z dwoma zwycięstwami w trzech ostatnich meczach. W pokonanym polu zostawili Telekom Veszprem HC z Węgier i RK Celje ze Słowenii. Dzięki temu odżyły ich nadzieje na awans. W ostatnim tygodniu przegrali z obrońcami tytułu z Magdeburga.

Wisła Płock przełamała francuski mur

W środowy wieczór w Płocku rozgrywał się mecz o dużym ciężarze gatunkowym. Orlen Wisła Płock musiała wygrać u siebie z Montpellier HB, aby zbliżyć się do awansu do fazy pucharowej. Mecz od początku trzymał w napięciu. Lepiej weszli w niego goście, którzy prowadzili grę przez większą część pierwszej połowy. W końcówce przebudzili się gospodarze, którzy wyszli nawet na dwubramkowe prowadzenie. Do przerwy było jednak 10:10

Druga połowa, to jeszcze lepsza gra podopiecznych Xaviera Sabate. Uszczelnili oni defensywę i zagrali nieco skuteczniej w ataku. Dzięki temu wypracowali sobie dwie bramki przewagi. Długo ją utrzymywali. W końcówce jeszcze podkręcili tempo i zakończyli mecz wynikiem 22:18. Najwięcej bramek dla Nafciarzy rzucili: Tin Lucin (5), Michał Daszek (4) i Gergo Fazekas (5). Bohaterem był także młody Marcel Jastrzębski, który świetnie spisywał się w bramce Wisły i był zaporą niemal nie do pokonania. Zasłużenie został MVP spotkania z bilansem obron 16/31.

Orlen Wisła Płock – Montpellier HB 22:18 (10:10)

Za tydzień starcie z GOG Håndbold

Już za tydzień Orlen Wisła Płock zagra na wyjeździe z duńskim GOG Håndbold. To kolejne ważne spotkanie w kontekście awansu do fazy pucharowej. Mecz w Płocku zakończył się wygraną Duńczyków 30:26. W tabeli mają oni tylko dwa punkty przewagi. Jeżeli płocczanie wygrają na wyjeździe, to mogą zapewnić sobie awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów. Mecz odbędzie się 28 lutego.