Wisła Płock – Industria Kielce 27:23. Nafciarze z Superpucharem Polski

Strona głównaPiłka ręcznaWisła Płock – Industria Kielce 27:23. Nafciarze z Superpucharem Polski

Orlen Wisła Płock pokonała 27:23 Industrię Kielce i sięgnęła po Superpuchar Polski. Mistrzowie Polski od początku nadawali ton rywalizacji. Znakomicie w ich bramce spisywał się Mirko Alilović. Obronił 13 rzutów i zasłużenie został wybrany najlepszym graczem meczu. Szczypiorniści Orlen Wisły Płock przeszli do historii, ponieważ Superpuchar Polski rozegrano po raz pierwszy w historii. Spotkanie odbyło się w Atlas Arenie w Łodzi.

Świetna gra płocczan i pierwsze trofeum w sezonie

Mecze Wisły Płock z Industrią Kielce od lat elektryzują kibiców piłki ręcznej w całej Polsce. Nie bez powodu nazywane są „Świętą Wojną”. Spodziewaliśmy się tego, że w Łodzi emocji nie zabraknie. Nie zawiedliśmy się. Od początku lepiej wyglądali mistrzowie Polski z Płocka. Podopieczni Xaviera Sabate szybko odskoczyli na 2-3 bramki przewagi. Dawało im to komfort gry. Gracze Industrii Kielce próbowali zmniejszyć straty i pod koniec pierwszej połowy było już tylko 11:10. Dwie kolejne bramki były autorstwa płocczan i to oni na przerwę schodzili przy prowadzeniu 13:10.

W drugiej połowie wyrównany był tylko początek. To kielczanie jako pierwsi rzucili trzy bramki i doprowadzili do remisu 13:13. To pozytywnie podziałało na Nafciarzy. Wzięli sprawy w swoje ręce i szybko odskoczyli na kilka goli. W pewnym momencie różnica wynosiła już sześć bramek i wydawało się, że nic złego Wiśle się nie przydarzy. Nieoczekiwanie wiatr w żagle ponownie złapali gracze Industrii. Rzucili cztery bramki z rzędu i doszli na jedno trafienie. Końcówka jednak należała do mistrzów Polski. Zachowali spokój i wygrali 27:23, sięgając po historyczny Superpuchar Polski. Mecz o to trofeum w piłce ręcznej rozegrano po raz pierwszy. Najlepszym graczem meczu wybrano bramkarza Mirko Alilovicia, który obronił aż 13 rzutów. Najwięcej bramek dla zwycięzców rzucili Zoltan Szita (6) i Gergo Fazekas (5). W Industrii Kielce najskuteczniejsi byli Michał Olejniczak (5) i Alex Dujshebaev (5).

Orlen Wisła Płock – Industria Kielce 27:23 (13:10)

Przed nami emocjonujący sezon

Pierwsze trofeum w tym sezonie powędrowało do Wisły Płock. W najbliższych miesiącach spodziewamy się jednak wielu emocji. Obie drużyny powinny walczyć nie tylko o zwycięstwo w Superlidze, ale także o Puchar Polski. Do tego będą występować w Lidze Mistrzów. Faza grupowa tych rozgrywek startuje już za tydzień