Wyjazdowy remis i cenny punkt Orlen Wisły Płock w Lidze Mistrzów

Strona głównaPiłka ręcznaLM piłkarzy ręcznychWyjazdowy remis i cenny punkt Orlen Wisły Płock w Lidze Mistrzów

Piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock rozegrali niezwykle wyrównane spotkanie w ramach piątej kolejki Ligi Mistrzów. Zremisowali 26:26 na wyjeździe z chorwackim RK Zagrzeb. Z jednej strony płocczanie zdobyli kolejny cenny punkt, a z drugiej mogą mieć spory niedosyt. Przez większą część meczu gracze Orlen Wisły Płock byli zespołem lepszym, jednak nie potrafili tego udokumentować. W końcówce zabrakło im koncentracji i na własne życzenie stracili zwycięstwo. Ostatecznie remis też jest cennym rezultatem.

Niewielka przewaga w pierwszej połowie

Od początku mecz był bardzo wyrównany. Toczył się bramka za bramkę. Dopiero w końcówce pierwszej połowy większą przewagę udało się wypracować zawodnikom Orlen Wisły Płock, którzy wyszli na prowadzenie 15:12. Niestety nie udało im się go utrzymać i ostatnie dwie bramki zdobyli gospodarze. Ostatecznie na przerwę płocczanie schodzili przy prowadzeniu 15:14. Dobre zawody rozgrywali skrzydłowi Wisły Lovro Mihić i Gonzalo Perez Arce.

Chorwaci doprowadzili do remisu

Pierwsze minuty po przerwie to kolejny fragment gry bramka za bramkę. Pasowało to graczom z Płocka, którym udało się odskoczyć najpierw na dwie, a później na trzy bramki. Niestety z czasem skutecznie odpowiadali szczypiorniści RK Zagrzeb. W pewnym momencie to gospodarze wyszli na prowadzenie 23:22. Jak się później okazało, było to ich jedyne prowadzenie w całym spotkaniu. W końcówce płocczanie wychodzili na jedno bramkową przewagę, a gospodarze za każdym razem doprowadzali do remisu. Tak też było na zakończenie meczu, gdzie szczypiorniści z Zagrzebia rzucili bramkę na 26:26. Do końca meczu pozostała niespełna minuta, jednak Siergiej Kosorotow w dobrej pozycji trafił tylko w poprzeczkę i mecz zakończył się remisem. Podział punktów nie urządza Wisły Płock, ale punkt powiększa ich dorobek i umacnia na pozycji dającej awans do 1/8 Ligi Mistrzów.

Najwięcej bramek dla płocczan rzucili: Abel Serdio (6), Lovro Mihić (4), Gonzalo Perez Arce (4) i Siergiej Kosorotow (4). Kolejny mecz Orlen Wisła Płock zagra 3 listopada, gdy przed własną publicznością podejmie niepokonany Telekom Veszprem z Węgier

RK PPD Zagrzeb – Orlen Wisła Płock 26:26 (14:15)