Wysoka forma Kamila Syprzaka. Kolejne zwycięstwo PSG w lidze francuskiej

Strona głównaPolacy za granicąWysoka forma Kamila Syprzaka. Kolejne zwycięstwo PSG w lidze francuskiej

W ostatnich tygodniach w znakomitej formie znajduje się Kamil Syprzak, który jest nie do zatrzymania. Obrotowy reprezentacji Polski występuje na co dzień w liderze ligi francuskiej drużynie Paris Saint-Germain. Tym razem był pewnym punktem zespołu, który przed własną publicznością pokonał 37:32 Pays d’Aix. Polski zawodnik rzucił w tym meczu siedem bramek i tylko czterokrotnie spudłował. Ponownie należał do zdecydowanie najlepszych zawodników na parkiecie. Dla PSG to 22. zwycięstwo z rzędu we francuskiej Starlidze. W tygodniu zespół z Francji powalczy z Elverum o awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

Zwycięska passa we Francji podtrzymana

Paris Saint-Germain to prawdziwy hegemon w lidze francuskiej. Drużyna w tym sezonie wygrała do tej pory wszystkie 22 spotkania i pewnie zmierza po kolejny tytuł mistrzowski. W meczu z Pays d’Aix Paryżanie byli zdecydowanymi faworytami i było to widać od pierwszych minut. Do przerwy PSG prowadziło 18:14 i w pełni kontrolowało pojedynek. Po przerwie gra się bardziej wyrównała, a gospodarze oszczędzali siły przed kluczowym meczem w środku tygodnia. Efektem tego było zdobycie tylko jednej bramki więcej w drugich 30 minutach. Ostatecznie PSG wygrało 37:32 i umocniło się na pozycji lidera, choć dystans starają się zachować piłkarze ręczni z Nantes. Obecnie zespół Kamila Syprzaka ma 9 punktów przewagi nad swoimi głównymi rywalami w walce o tytuł mistrzowski. Przewaga nad Pays d’Aix wynosi już 12 punktów.

Paris Saint-Germain – Pays d’Aix 37:32 (18:14)

Ważny test w środku tygodnia

W meczu ostatniej kolejki było widać, że szczypiorniści PSG oszczędzają się przed kolejnymi spotkaniami. Kluczowe będzie miało miejsce w czwartek 7 kwietnia, gdy francuski zespół zagra przed własną publicznością rewanż 1/8 Ligi Mistrzów. Przeciwnikiem ekipy Kamila Syprzaka będzie norweskie Elverum. W pierwszym meczu padł wynik 30:30, jednak przed rewanżem zdecydowanymi faworytami do awansu są Francuzi. Liczymy na to, że Kamil Syprzak znów będzie pewnym punktem swojej drużyny. Po meczu rozpocznie się zgrupowanie kadry Polski.