STS KOD PROMOCYJNY

Yoav Lumbroso kolejnym wzmocnieniem VIVE Kielce

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaPiłka ręcznaYoav Lumbroso kolejnym wzmocnieniem VIVE Kielce

Łomża VIVE Kielce to aktualny mistrz Polski w piłce ręcznej mężczyzn. Świeżo w pamięci mamy ostatni bój Kielczan w Płocku z tamtejszą Wisłą, który decydował o losach tytułu. Świetny sezon VIVE może udokumentować pod koniec czerwca, gdzie zagra w Final Four Ligi Mistrzów. Równolegle do zmagań na boisku, władze klubu przygotowują podwaliny pod sukcesy w kolejnych latach i planują transfery. Kolejnym potwierdzonym jest reprezentant Izraela Yoav Lumbroso, który ma zasilić szeregi Kielczan na początku lipca 2023 roku. 

Wzmocnienie z myślą o przyszłości 

Yoav Lumbroso to zaledwie 21-letni reprezentant Izraela, który na co dzień występuje w barwach francuskiej drużyny Limoges Handball. Aktualnie to dopiero 13. drużyna francuskiej Starligi, jednak praktycznie zapewniła już sobie pozostanie w rozgrywkach na kolejny sezon. Lumbroso spędzi go jeszcze we Francji, ponieważ kontrakt z VIVE Kielce zacznie obowiązywać od 1 lipca 2023 roku. Podpisany został na 4 lata i jest to kolejne potwierdzenie tego, że w zespole mistrza Polski myślą długofalowo. 

Środkowy rozgrywający z dużym potencjałem

Izraelczyk jest środkowym rozgrywającym z bardzo dużym potencjałem. W swojej karierze reprezentował m.in. barwy drugoligowego niemieckiego zespołu ThSV Eisenach, a obecnie gra w 13. drużynie ligi francuskiej. Jego znaki rozpoznawcze to duża szybkość gry, zwinność oraz umiejętność przewidywania boiskowych wydarzeń. Mimo swojego wzrostu należy do graczy silnych fizycznie. Obecnie jest najlepszym asystentem swojej drużyny i w 28. kolejkach ligi francuskiej zanotował aż 48 kluczowych podań, które jego koledzy zamienili na bramki. Na swoim koncie ma również 86 bramek, co potwierdza, że pod bramką przeciwnika również zachowuje wysoką skuteczność rzutową. Jego rozwój zauważalny jest z roku na rok, ponieważ sezon wcześniej zanotował tylko 54 trafienia. 

Kontrakt na 4 lata

Reprezentant Izraela podpisał z polskim zespołem czteroletni kontrakt, który będzie obowiązywał w latach 2023-27. Najbliższy rok powinien spędzić we francuskim Limoges Handball, gdzie toczy boje m.in. z Kamilem Syprzakiem reprezentującym barwy Paris Saint-Germain. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...