Bez sensacji. Zagłębie Lubin kończy Ligę Mistrzyń z bilansem 0:14

Strona głównaPiłka ręcznaLM piłkarzy ręcznychBez sensacji. Zagłębie Lubin kończy Ligę Mistrzyń z bilansem 0:14

MKS Zagłębie Lubin pożegnało się z rozgrywkami Ligi Mistrzyń piłkarek ręcznych z bilansem spotkań 0:14. Mistrzynie Polski przegrały wszystkie swoje mecze i zajęły ostatnie miejsce w grupie B. Na zakończenie rywalizacji uległy na wyjeździe 19:32 drużynie Krim Mercator Lublana. Podopieczne Bożeny Karkut już dawno straciły szansę na awans do fazy pucharowej, jednak do końca walczyły o honorowe zwycięstwo. Nie udało się.

Jednostronne widowisko na korzyść Słowenek

Wiedzieliśmy, że przed szczypiornistkami Zagłębia Lubin bardzo trudne zadanie. Od początku rywalizacji w Lidze Mistrzyń odstawały poziomem od swoich konkurentek. Przegrywały mecz za meczem i szybko pożegnały się z nadziejami na awans. Na zakończenie zmagań w grupie B udały się do Słowenii. Tam rywalizowały z Krim Mercator Lublana. Gospodynie walczyły o awans do fazy pucharowej i były zdecydowanymi faworytkami.

Od początku potwierdziło się to na boisku. Podopieczne Bożeny Karkut nie mogły znaleźć recepty na dobrze dysponowane rywalki. Gospodynie szybko wypracowały sobie kilka bramek przewagi. Z każdą minutą ją powiększały i na przerwę schodziły przy prowadzeniu 18:10. Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił. Wciąż zdecydowanie lepsze były zawodniczki Krim Mercator Lublana. Spotkanie zakończyło się ich zwycięstwem 32:19. Lubinianki doznały 14. porażki w fazie grupowej Ligi Mistrzyń i zakończyły ją z zerowym dorobkiem punktowym

Krim Mercator Lublana – MKS KGHM Zagłębie Lubin 32:19 (18:10)

Skupią się na krajowym podwórku

O ile w Europie nie zdobyły nawet punktu, o tyle na krajowym podwórku szczypiornistki Zagłębia pewnie zmierzają po kolejny tytuł mistrzowski. Wygrały pierwsze 15 spotkań w lidze i zbudowały sobie solidną przewagę nad resztą stawki. Pierwszej i jedynej dotychczas porażki doznały kilka dni temu, gdy przed własną publicznością po rzutach karnych przegrały z MKS FunFloor Lublin. Po odpadnięciu z Ligi Mistrzyń podopieczne Bożeny Karkut mogą w stu procentach skupić się na krajowych rozgrywkach i potwierdzić w nich swoją dominację