Zwycięski powrót Orlen Wisły Płock do Ligi Mistrzów

Strona głównaPiłka ręcznaLM piłkarzy ręcznychZwycięski powrót Orlen Wisły Płock do Ligi Mistrzów

Po dwóch latach nieobecności gracze Orlen Wisły Płock powrócili do Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych i od razu wygrali. Przed własną publicznością pokonali mistrzów Portugalii FC Porto i udanie zainaugurowali rozgrywki. Najwięcej bramek dla zespołu z Płocka rzucił Gonzalo Perez Arce, który siedmiokrotnie pokonywał bramkarza rywali. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 27:23 dla gospodarczy, którzy po raz trzeci w historii wygrali w Lidze Mistrzów z drużyną z Portugalii.

Świetny początek ustawił spotkanie

Płocczanie bardzo dobrze rozpoczęli to spotkanie. Niesieni dopingiem swoich kibiców w Arenie Płock od początku byli stroną dominującą. Gracze gospodarzy rzucili pierwsze trzy bramki, a po około 10. minutach prowadzili już 6:1. Tym samym pokazali rywalom z Portugalii, że będą liczyć się w walce o awans do fazy pucharowej rozgrywek i tanio skóry nie sprzedają. Kolejne minuty były bardziej wyrównane i gra toczyła się bramka za bramkę. Z czasem rywale zaczęli odrabiać straty i doszli płocczan już tylko na dwa trafienia. Końcówka należała jednak do Orlen Wisły Płock. Wicemistrzowie Polski na przerwę schodzili z wynikiem 14:10

Druga połowa na remis

Zdecydowanie bardziej wyrównana była druga część gry. O ile na początku to gospodarze wyglądali nieco lepiej i wyszli w pewnym momencie na prowadzenie 19:13, o tyle później do głosu doszli goście. Na kilka minut przed końcem meczu przewaga wicemistrzów Polski stopniała zaledwie do jednej bramki. Było kolejno 21:20 i 23:22. Na szczęście płocczanie wytrzymali presję i na zakończenie pokazali swoją moc. Końcówka należała do nich i wygrali całe spotkanie 27:23. Zwycięstwo jest jak najbardziej zasłużone, ponieważ to zespół z Polski na boisku prezentował większą kulturę gry i skuteczność. Najwięcej bramek dla Orlen Wisły Płock rzucili: Gonzalo Perez Arce (7), Lovro Mihić, Tin Lucin, Dmitrij Żytnikow (4) oraz Siergiej Kosorotow (3).

Orlen Wisła Płock – FC Porto 27:23 (14:10)

Kolejny mecz w Paryżu

W następnej kolejce zawodnicy Orlen Wisły Płock zagrają 21 września w Paryżu z tamtejszym Paris Saint-Germain. Mistrzowie Francji w pierwszej kolejce przegrali 34:36 z węgierskim Telekomem Veszprem. Zespół, w którym na co dzień występuje Kamil Syprzak będzie faworytem tego meczu.