Adela Piskorska złotą medalistką Uniwersjady w pływaniu na 100 metrów stylem grzbietowym

Strona głównaPływanieAdela Piskorska złotą medalistką Uniwersjady w pływaniu na 100 metrów stylem grzbietowym

Adela Piskorska w świetnym stylu została złotą medalistką 31. Letniej Uniwersjady w Chengdu w pływaniu na 100 metrów stylem grzbietowym. Polka w wielkim finale prowadziła od początku do końca i pewnie sięgnęła po złoty medal. Tuż za podium na tym dystansie finiszowała Paulina Peda. Tym samym biało-czerwoni kontynuują serię dobrych występów na pływalni w Chengdu i dołożyli do kolekcji kolejny medal. Wierzymy, że nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa. 

Dwie Polki w finale

W wielkim finale na 100 metrów stylem grzbietowym oglądaliśmy dwie Polki. Adela Piskorska z czasem 1:01.05 wygrała swój bieg eliminacyjny i pewnie awansowała do półfinału. Paulina Peda w swoim starcie była dopiero piąta, jednak czas 1:03.25 również dał jej awans do półfinału. W nim popłynęła zdecydowanie szybciej i z czasem 1:01.80 ponownie zajęła piąte miejsce i rzutem na taśmę awansowała do wyścigu medalowego. W drugim półfinale Adela Piskorska była bezkonkurencyjna i wygrała z czasem 1:00.61 oraz znaczną przewagą nad swoimi konkurentkami. Tym samym w walce o złoto oglądaliśmy dwie biało-czerwone. 

Piskorska ze złotem

Finałowy wyścig to już prawdziwy popis Adeli Piskorskiej. Polka od początku do końca była na prowadzeniu. Po połowie dystansu miała czas 29.13 i o 0,32 sekundy wyprzedzała Amerykankę Anyę Mostek. Miejsce w pierwszej trójce miała wówczas także Paulina Peda. W drugiej części dystansu Piskorska utrzymała wysokie tempo i finiszowała z czasem 1:00.20. Tym samym wywalczyła złoty medal 31. Letniej Uniwersjady w Chengdu. O 0,32 sekundy wyprzedziła drugą na mecie Camilę Rodrigues Rebelo z Portugalii. Trzecie miejsce zajęła Włoszka Federica Toma. 

Niestety tuż za podium finiszowała Paulina Peda, która osiągnęła czas 1:00.87. Do brązowego medalu zabrakło jej zaledwie 0,22 sekundy, jednak czwarte miejsce zajęte na Uniwersjadzie to także świetny rezultat. Adela Piskorska w Dong Lake Sports Park Aquatics Centre w Chengdu wywalczyła siódmy medal dla reprezentacji Polski w pływaniu. 

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Kalendarz turniejów WTA 2023. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2023? Jakie turniej tenisowe odbędą się w Polsce? W których z nich wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Kiedy zagra...

Lekkoatletyka 2023. Terminarz najważniejszych imprez i mityngów lekkoatletycznych

Reprezentanci Polski w lekkoatletyce od lat należą do ścisłej światowej czołówki. Z każdej imprezy międzynarodowej wracamy z medalami i podobnie jest w 2023 roku....