STS KOD PROMOCYJNY

Kocham sport gram mądrze w STS

Adela Piskorska złotą medalistką Uniwersjady w pływaniu na 100 metrów stylem grzbietowym

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaPływanieAdela Piskorska złotą medalistką Uniwersjady w pływaniu na 100 metrów stylem grzbietowym

Adela Piskorska w świetnym stylu została złotą medalistką 31. Letniej Uniwersjady w Chengdu w pływaniu na 100 metrów stylem grzbietowym. Polka w wielkim finale prowadziła od początku do końca i pewnie sięgnęła po złoty medal. Tuż za podium na tym dystansie finiszowała Paulina Peda. Tym samym biało-czerwoni kontynuują serię dobrych występów na pływalni w Chengdu i dołożyli do kolekcji kolejny medal. Wierzymy, że nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa. 

Dwie Polki w finale

W wielkim finale na 100 metrów stylem grzbietowym oglądaliśmy dwie Polki. Adela Piskorska z czasem 1:01.05 wygrała swój bieg eliminacyjny i pewnie awansowała do półfinału. Paulina Peda w swoim starcie była dopiero piąta, jednak czas 1:03.25 również dał jej awans do półfinału. W nim popłynęła zdecydowanie szybciej i z czasem 1:01.80 ponownie zajęła piąte miejsce i rzutem na taśmę awansowała do wyścigu medalowego. W drugim półfinale Adela Piskorska była bezkonkurencyjna i wygrała z czasem 1:00.61 oraz znaczną przewagą nad swoimi konkurentkami. Tym samym w walce o złoto oglądaliśmy dwie biało-czerwone. 

Piskorska ze złotem

Finałowy wyścig to już prawdziwy popis Adeli Piskorskiej. Polka od początku do końca była na prowadzeniu. Po połowie dystansu miała czas 29.13 i o 0,32 sekundy wyprzedzała Amerykankę Anyę Mostek. Miejsce w pierwszej trójce miała wówczas także Paulina Peda. W drugiej części dystansu Piskorska utrzymała wysokie tempo i finiszowała z czasem 1:00.20. Tym samym wywalczyła złoty medal 31. Letniej Uniwersjady w Chengdu. O 0,32 sekundy wyprzedziła drugą na mecie Camilę Rodrigues Rebelo z Portugalii. Trzecie miejsce zajęła Włoszka Federica Toma. 

Niestety tuż za podium finiszowała Paulina Peda, która osiągnęła czas 1:00.87. Do brązowego medalu zabrakło jej zaledwie 0,22 sekundy, jednak czwarte miejsce zajęte na Uniwersjadzie to także świetny rezultat. Adela Piskorska w Dong Lake Sports Park Aquatics Centre w Chengdu wywalczyła siódmy medal dla reprezentacji Polski w pływaniu. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Kocham Sport - Gram mądrze
Kocham sport gram mądrze w STS

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...