STS KOD PROMOCYJNY

Adela Piskorska złotą medalistką Uniwersjady w pływaniu na 100 metrów stylem grzbietowym

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaPływanieAdela Piskorska złotą medalistką Uniwersjady w pływaniu na 100 metrów stylem grzbietowym

Adela Piskorska w świetnym stylu została złotą medalistką 31. Letniej Uniwersjady w Chengdu w pływaniu na 100 metrów stylem grzbietowym. Polka w wielkim finale prowadziła od początku do końca i pewnie sięgnęła po złoty medal. Tuż za podium na tym dystansie finiszowała Paulina Peda. Tym samym biało-czerwoni kontynuują serię dobrych występów na pływalni w Chengdu i dołożyli do kolekcji kolejny medal. Wierzymy, że nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa. 

Dwie Polki w finale

W wielkim finale na 100 metrów stylem grzbietowym oglądaliśmy dwie Polki. Adela Piskorska z czasem 1:01.05 wygrała swój bieg eliminacyjny i pewnie awansowała do półfinału. Paulina Peda w swoim starcie była dopiero piąta, jednak czas 1:03.25 również dał jej awans do półfinału. W nim popłynęła zdecydowanie szybciej i z czasem 1:01.80 ponownie zajęła piąte miejsce i rzutem na taśmę awansowała do wyścigu medalowego. W drugim półfinale Adela Piskorska była bezkonkurencyjna i wygrała z czasem 1:00.61 oraz znaczną przewagą nad swoimi konkurentkami. Tym samym w walce o złoto oglądaliśmy dwie biało-czerwone. 

Piskorska ze złotem

Finałowy wyścig to już prawdziwy popis Adeli Piskorskiej. Polka od początku do końca była na prowadzeniu. Po połowie dystansu miała czas 29.13 i o 0,32 sekundy wyprzedzała Amerykankę Anyę Mostek. Miejsce w pierwszej trójce miała wówczas także Paulina Peda. W drugiej części dystansu Piskorska utrzymała wysokie tempo i finiszowała z czasem 1:00.20. Tym samym wywalczyła złoty medal 31. Letniej Uniwersjady w Chengdu. O 0,32 sekundy wyprzedziła drugą na mecie Camilę Rodrigues Rebelo z Portugalii. Trzecie miejsce zajęła Włoszka Federica Toma. 

Niestety tuż za podium finiszowała Paulina Peda, która osiągnęła czas 1:00.87. Do brązowego medalu zabrakło jej zaledwie 0,22 sekundy, jednak czwarte miejsce zajęte na Uniwersjadzie to także świetny rezultat. Adela Piskorska w Dong Lake Sports Park Aquatics Centre w Chengdu wywalczyła siódmy medal dla reprezentacji Polski w pływaniu. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...