Dwa kolejne medale biało-czerwonych na pływalni w Chengdu

Strona głównaPływanieDwa kolejne medale biało-czerwonych na pływalni w Chengdu

Reprezentanci Polski w pływaniu dorzucili dwa kolejne medale na 31. Letniej Uniwersjadzie w Chengdu. Srebrnymi medalistami zostali Jan Majerski na 50 metrów stylem motylkowym i sztafeta 4×100 metrów stylem zmiennym mix. Wcześniej w środę na podium stanął Jan Kałusowski, o czym pisaliśmy w jednym z wcześniejszych artykułów. To kolejny udany dzień dla biało-czerwonych w dalekich Chinach.

Jakub Majerski wicemistrzem Uniwersjady

Spore nadzieje wiązaliśmy z indywidualnym startem Jakuba Majerskiego. Na pływalni Dongan Lake Sports Park Aquatics Centre awansował do wielkiego finału na 50 metrów stylem motylkowym. Tam stoczył pasjonujący bój o miejsce na podium. Zdecydowanie najlepszy w tej konkurencji był Niemiec Luca Armbruster, który osiągnął czas 23.22. Do końca ważyły się losy srebrnego medalu. Niemal równo ścianki basenu dotknęli Jakub Majerski i Włoch Lorenzo Gargani. Obu zmierzono czas 23.39. Ostatecznie zadecydowały milisekundy i to nasz reprezentant stanął na drugim stopniu podium

Srebro polskiej sztafety

Kolejny medal w wieczornych finałach wywalczyła sztafeta mieszana 4×100 metrów stylem zmiennym. Polska drużyna wystąpiła w składzie: Dominika Sztandera, Kornelia Fiedkiewicz, Kacper Stokowski i Jakub Majerski. W wielkim finale biało-czerwoni musieli uznać wyższość Chińczyków, którzy od początku zmagań w Chengdu dominują w większości konkurencji. Teraz wygrali z Polakami z przewagą ponad dwóch sekund. Nasza sztafeta dopłynęła do mety z czasem 3.46.07. Biało-czerwoni uzyskali bezpieczną przewagę 1,28 sekundy nad brązowymi medalistami z Włoch.

Reprezentacja Polski w pływaniu wywalczyła już cztery medale na 31. Letniej Uniwersjadzie w Chengdu. Najpierw po złoto sięgnęła sztafeta 4×100 stylem dowolnym: Kamil Sieradzki, Dominik Dudys, Mateusz Chowaniec i Jakub Kraska. Następnie srebro na 100 metrów stylem klasycznym z rekordem Polski zdobył Jan Kałusowski. Później w jego ślady poszli Jakub Majerski i sztafeta mieszana w składzie Dominika Sztandera, Kornelia Fiedkiewicz, Kacper Stokowski i Jakub Majerski. Liczymy na to, że to nie koniec polskich medali na pływalni Dongan Lake Sports Park Aquatics Centre.