STS KOD PROMOCYJNY

Kocham sport gram mądrze w STS

Medale Dominiki Sztandery i Ksawerego Masiuka w Pucharze Świata w Berlinie

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaPływanieMedale Dominiki Sztandery i Ksawerego Masiuka w Pucharze Świata w Berlinie

Dominika Sztandera z Juvenii Wrocław oraz Ksawery Masiuk z G-8 Bielany Warszawa wywalczyli po dwa brązowe medale na pływackim Pucharze Świata w Berlinie. Reprezentanci Polski po jednym krążku zdobywali podczas sobotnich i niedzielnych finałów. Zawody w Berlinie są pierwszą odsłoną tegorocznego cyklu Pucharu Świata. W piątek blisko podium był Adrian Jaśkiewicz, który finiszował na czwartym miejscu. 

Dwa brązowe medale Dominiki Sztandery 

Świetnie w Berlinie zaprezentowała się Dominika Sztandera z Juvenii Wrocław. Polka w sobotę awansowała do finału na 100 metrów stylem klasycznym, w którym sięgnęła po brązowy medal. Nasza reprezentantka w wielkim finale finiszowała z czasem 1:07.01. Dzień później powtórzyła ten sukces i wywalczyła brązowy medal na dystansie o połowę krótszym. Tam osiągnęła czas 30.61, czyli zaledwie o 0,02 sekundy gorszy od jej rekordu Polski. 

Dwa brązowe medale Ksawerego Masiuka

Również z dwoma medalami weekend w Berlinie zakończył Ksawery Masiuk z G-8 Bielany Warszawa. W sobotę znakomicie zaprezentował się w wyścigu na 50 metrów stylem grzbietowym. Polak finiszował na trzecim miejscu z czasem 25.09. Dzień później również powtórzył trzecie miejsce. Tym razem na dystansie dwukrotnie dłuższym, czyli na 100 metrów stylem grzbietowym. Na mecie zmierzono mu czas 54.20. 

Jak poszło pozostałym Polakom?

Podczas weekendowego Pucharu Świata w Berlinie jeszcze kilkoro Polaków awansowało do finałów, jednak nie udało im się zdobyć medali. Najbliżej tego był w piątek Adrian Jaśkiewicz, który finiszował na czwartym miejscu na 100 metrów stylem motylkowym. Dzień później był siódmy na dwukrotnie dłuższym dystansie. Ponadto w finałach oglądaliśmy jeszcze: Paulinę Pedę (6. miejsce na 100 metrów stylem grzbietowym, 7. miejsce na 50 metrów stylem grzbietowym) Jakuba Majerskiego (7. miejsce na 100 metrów stylem motylkowym) oraz Jana Kałusowskiego (8. miejsce na 100 metrów stylem klasycznym). Pozostali biało-czerwoni odpadali na wcześniejszych etapach rywalizacji. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Kocham Sport - Gram mądrze
Bonus powitalny - Gotowi na Sport

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...