Złoto Adeli Piskorskiej i srebro Pauliny Pedy na 50 metrów grzbietem na Uniwersjadzie w Chengdu

Strona głównaPływanieZłoto Adeli Piskorskiej i srebro Pauliny Pedy na 50 metrów grzbietem na...

Polki Adela Piskorska i Paulina Peda rozstrzygnęły między sobą sprawę złotego i srebrnego medalu w pływaniu na dystansie 50 metrów stylem grzbietowym w Chengdu. Złotą medalistką 31. Letniej Uniwersjady została ta pierwsza, która w wielkim finale osiągnęła świetny czas 27.84. Srebrna medalistka Paulina Peda miała czas 28.48. Taki sam rezultat miała również Amerykanka Anya Mostek, dlatego w Chengdu obie pływaczki stanęły na drugim stopniu podium. 

Droga do wielkiego finału 

Rywalizacja na 50 metrów stylem grzbietowym rozpoczęła się od eliminacji. Paulina Peda płynęła w czwartym wyścigu. Zajęła w nim dopiero trzecie miejsce, jednak z czasem 29.13 awansowała do półfinału. W eliminacjach lepiej poszło Adeli Piskorskiej. Ta finiszowała z czasem 28:58 i pewnie wygrała swój wyścig. Obie Polki wystartowały w drugim półfinale. Ponownie bezkonkurencyjna okazała się Adela Piskorska. Polka jeszcze przyspieszyła i tym razem osiągnęła czas 28.18. Za jej plecami z wynikiem 28.59 finiszowała Paulina Peda. Obie bardzo pewnie awansowały do ścisłego finału i walki o medale. Tam zdecydowaną faworytką do złota była Adela Piskorska, co potwierdziła w niedziele. W ślady swojej koleżanki poszła Paulina Peda, która również spisała się znakomicie. 

Polska dominacja w Chengdu 

W wielkim finale Polki potwierdziły dobrą dyspozycję. Lepsza okazała się Adela Piskorska, która popłynęła znakomicie i finiszowała ze świetnym czasem 27.84. Dzięki temu o ponad pół sekundy wyprzedziła kolejne zawodniczki. Za jej plecami oglądaliśmy pasjonujący bój o srebrny medal pomiędzy Pauliną Pedą i Amerykanką Anyą Mostek. Ostatecznie obie dotknęły ścianki basenu w tym samym czasie 28.48. Dzięki temu obie wywalczyły srebrne medale. Na 50 metrów stylem grzbietowym nie było brązowej medalistki. Za podium ze stratą zaledwie 0,01 sekundy znalazła się Włoszka Federica Toma. Niedziela to przedostatni dzień finałów w pływaniu na 31. Letniej Uniwersjadzie w Chengdu. 

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Kalendarz turniejów WTA 2023. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2023? Jakie turniej tenisowe odbędą się w Polsce? W których z nich wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Kiedy zagra...

Lekkoatletyka 2023. Terminarz najważniejszych imprez i mityngów lekkoatletycznych

Reprezentanci Polski w lekkoatletyce od lat należą do ścisłej światowej czołówki. Z każdej imprezy międzynarodowej wracamy z medalami i podobnie jest w 2023 roku....