STS KOD PROMOCYJNY

Złoto Adeli Piskorskiej i srebro Pauliny Pedy na 50 metrów grzbietem na Uniwersjadzie w Chengdu

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaPływanieZłoto Adeli Piskorskiej i srebro Pauliny Pedy na 50 metrów grzbietem na...

Polki Adela Piskorska i Paulina Peda rozstrzygnęły między sobą sprawę złotego i srebrnego medalu w pływaniu na dystansie 50 metrów stylem grzbietowym w Chengdu. Złotą medalistką 31. Letniej Uniwersjady została ta pierwsza, która w wielkim finale osiągnęła świetny czas 27.84. Srebrna medalistka Paulina Peda miała czas 28.48. Taki sam rezultat miała również Amerykanka Anya Mostek, dlatego w Chengdu obie pływaczki stanęły na drugim stopniu podium. 

Droga do wielkiego finału 

Rywalizacja na 50 metrów stylem grzbietowym rozpoczęła się od eliminacji. Paulina Peda płynęła w czwartym wyścigu. Zajęła w nim dopiero trzecie miejsce, jednak z czasem 29.13 awansowała do półfinału. W eliminacjach lepiej poszło Adeli Piskorskiej. Ta finiszowała z czasem 28:58 i pewnie wygrała swój wyścig. Obie Polki wystartowały w drugim półfinale. Ponownie bezkonkurencyjna okazała się Adela Piskorska. Polka jeszcze przyspieszyła i tym razem osiągnęła czas 28.18. Za jej plecami z wynikiem 28.59 finiszowała Paulina Peda. Obie bardzo pewnie awansowały do ścisłego finału i walki o medale. Tam zdecydowaną faworytką do złota była Adela Piskorska, co potwierdziła w niedziele. W ślady swojej koleżanki poszła Paulina Peda, która również spisała się znakomicie. 

Polska dominacja w Chengdu 

W wielkim finale Polki potwierdziły dobrą dyspozycję. Lepsza okazała się Adela Piskorska, która popłynęła znakomicie i finiszowała ze świetnym czasem 27.84. Dzięki temu o ponad pół sekundy wyprzedziła kolejne zawodniczki. Za jej plecami oglądaliśmy pasjonujący bój o srebrny medal pomiędzy Pauliną Pedą i Amerykanką Anyą Mostek. Ostatecznie obie dotknęły ścianki basenu w tym samym czasie 28.48. Dzięki temu obie wywalczyły srebrne medale. Na 50 metrów stylem grzbietowym nie było brązowej medalistki. Za podium ze stratą zaledwie 0,01 sekundy znalazła się Włoszka Federica Toma. Niedziela to przedostatni dzień finałów w pływaniu na 31. Letniej Uniwersjadzie w Chengdu. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...