STS KOD PROMOCYJNY

Kocham sport gram mądrze w STS

Złoto Kamila Sieradzkiego i brąz Mateusza Chowańca na 100 metrów stylem dowolnym

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaPływanieZłoto Kamila Sieradzkiego i brąz Mateusza Chowańca na 100 metrów stylem dowolnym

Kamil Sieradzki wywalczył złoty, a Mateusz Chowaniec brązowy medal w pływaniu na dystansie 100 metrów stylem dowolnym podczas 31. Letniej Uniwersjady w Chengdu. Tym samym dwóch biało-czerwonych stanęło na podium tej konkurencji. Kamil Sieradzki ponownie popisał się znakomitym finiszem i wywalczył swój trzeci złoty medal w Chinach. Dla Mateusza Chowańca to drugi krążek, bo wcześniej wywalczył złoto w sztafecie, gdzie płynął m.in. z Sieradzkim. 

Spokojny awans Polaków do wielkiego finału 

Biało-czerwoni rozpoczęli rywalizację od wyścigów eliminacyjnych. Obaj wystartowali w piątym wyścigu. W nim Mateusz Chowaniec z czasem 49.93 finiszował na drugim miejscu, a Kamil Sieradzki z wynikiem 50.12 był trzeci. Lepiej od nich popłynął Amerykanin Caden Duncan, jednak nasi reprezentanci bez problemów awansowali do półfinałów. Kamil Sieradzki płynął w pierwszym półfinale. Tradycyjnie zaczął spokojnie i na półmetku był jeszcze trzeci. Końcówka należała do niego i wygrał z czasem 49.29. Mateusz Chowaniec płynął w drugim półfinale, gdzie finiszował z czasem 49.33 na drugim miejscu. Obaj Polacy bez większych problemów zameldowali się w wyścigu medalowym. 

Dwóch Polaków na podium

Finałowy wyścig na 100 metrów stylem dowolnym to popis Polaków. Po pierwszych 50. metrach Kamil Sieradzki był trzeci, a Mateusz Chowaniec piąty. Finisz jednak należał do pierwszego z nich. Popisał się kapitalną końcówką i sięgnął po swój trzeci złoty medal 31. Letniej Uniwersjady w Chengdu. Na mecie zmierzono mu czas 49.08. Drugie miejsce ze stratą 0,1 sekundy zajął Włoch Giovanni Carraro. Na trzecim miejscu ex aequo uplasowali się Mateusz Chowaniec i Brazylijczyk Lucas Martins Costa Peixoto z czasem 49.34. Dzięki temu obaj wywalczyli brązowe medale. Dla Mateusza Chowańca to drugi medal tegorocznej Uniwersjady, ponieważ wcześniej w sztafecie męskiej sięgnął po złoto. 

Reprezentanci Polski w pływaniu na Uniwersjadzie w Chengdu spisują się znakomicie i regularnie zdobywają kolejne medale. Nie jest wykluczone, że powalczą o pobicie swojego najlepszego wyniku medalowego w historii. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Kocham Sport - Gram mądrze
Kocham sport gram mądrze w STS

Powiązane

Polecamy

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! United Cup Iga Świątek...

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...