Złoto Majerskiego i srebro Jaśkiewicza w pływaniu na 100 metrów stylem motylkowym w Chengdu

Strona głównaPływanieZłoto Majerskiego i srebro Jaśkiewicza w pływaniu na 100 metrów stylem motylkowym...

Jakub Majerski i Adrian Jaśkiewicz kontynuują dobrą passe polskich pływaków na 31. Letniej Uniwersjadzie w Chengdu. Pierwszy został złotym medalistą, a drugi wywalczył srebro na dystansie 100 metrów stylem motylkowym. Podium uzupełnił reprezentant Kazachstanu Adilbek Mussin. Na pływalni w Chinach oglądaliśmy prawdziwą dominację polskich delfinistów. Jakub Majerski prowadził w tym wyścigu od pierwszych metrów. 

Dwóch Polaków z awansem do ścisłego finału 

Polscy pływacy w Chinach czują się znakomicie. Rywalizacja na dystansie 100 metrów stylem motylkowym rozpoczęła się od wyścigów eliminacyjnych. Adrian Jaśkiewicz startował w wyścigu numer pięć. Popłynął solidnie i z czasem 52.62 pewnie zajął drugie miejsce. W ostatnim starcie drugie miejsce zajął Jakub Majerski, który z czasem 53.05 również awansował do półfinału. Obaj Polacy startowali w drugim półfinale. Stoczyli między sobą bój o dwa pierwsze miejsca. Lepszy był Jakub Majerski z czasem 51.83. Adrian Jaśkiewicz stracił do niego 0,1 sekundy. Obaj zawodnicy pewnie awansowali do wielkiego finału, gdzie między sobą rozstrzygnęli sprawę dwóch pierwszych miejsc. To tylko pokazuje, jak zdominowali zmagania na 100 metrów stylem motylkowym podczas tegorocznej Uniwersjady. 

Popis Majerskiego i Jaśkiewicza w finale

Wielki finał to już popis Jakuba Majerskiego i Adriana Jaśkiewicza. Obaj popisali się dobrą reakcją startową. Jakub Majerski prowadził od samego początku i z pewną przewagą popłynął po złoty medal Uniwersjady. Na półmetku miał czas 24.10, a finiszował z wynikiem 51.41. Nieco wolniej rozpoczął Adrian Jaśkiewicz, który na półmetku zajmował dopiero piąte miejsce z wynikiem 24.40. Rywale jednak osłabli, a ten popisał się bardzo dobrym finiszem. Dzięki temu wywalczył srebrny medal z czasem 51.93. Na końcowych metrach zaledwie o 0,1 sekundy wyprzedził brązowego medalistę Adilbeka Mussina z Kazachstanu. Tym samym biało-czerwoni dołożyli dwa kolejne medale na pływalni Dongam Lake Sports Park Aquatics Centre w Chengdu. 

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Kalendarz turniejów WTA 2023. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2023? Jakie turniej tenisowe odbędą się w Polsce? W których z nich wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Kiedy zagra...

Lekkoatletyka 2023. Terminarz najważniejszych imprez i mityngów lekkoatletycznych

Reprezentanci Polski w lekkoatletyce od lat należą do ścisłej światowej czołówki. Z każdej imprezy międzynarodowej wracamy z medalami i podobnie jest w 2023 roku....