STS KOD PROMOCYJNY

Drugie miejsce Polek w turnieju Amsterdam Sevens w rugby 

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaRugbyDrugie miejsce Polek w turnieju Amsterdam Sevens w rugby 

Reprezentantki Polski w rugby olimpijskim siedmioosobowym zajęły wysokie 2. miejsce podczas towarzyskiego turnieju Amsterdam Sevens w Holandii. Nasze reprezentantki szły przez turniej jak burza i swoje pogromczynie znalazły dopiero w finale. W meczu o złoto w strugach deszczu uległy Kazaszkom, choć ten mecz bardziej przypominał festiwal przypadkowych zagrań i poślizgnięć, niż klasyczne zmagania w rugby. Mimo wszystko nasze zawodniczki udowodniły, że są mocne i stać je na wiele podczas zbliżających się Mistrzostw Europy, gdzie będą broniły srebrnego medalu. 

Pewny awans do finału 

Polki rozpoczęły swoje zmagania w sobotę. W Amsterdamie pewnie wygrały wszystkie trzy spotkania grupowe, pokonując kolejno 35:0 ACC Ladies, 35:5 Dutchband Cas Ladies (oba zespoły z Holandii) oraz 27:0 reprezentację Kazachstanu. Dzięki temu zameldowały się w fazie pucharowej. Tam pierwsze spotkanie zakończyło się walkowerem, ponieważ rywalki z holenderskiego zespołu LRSG Dames nie przystąpiły do meczu. Wynik sklasyfikowano jako 30:0 na korzyść reprezentacji Polski. Ostatnią przeszkodą w drodze do finału były rugbystki francuskiej drużyny 7 Fantastics. Mecz decydujący o awansie do wielkiego finału był niezwykle emocjonujący, jednak ostatecznie zakończył się zwycięstwem Polek 19:12.

Finał w strugach deszczu

Finał holenderskiego turnieju Amsterdam Sevens rozgrywany był w strugach deszczu. Niestety tym razem Polki przegrały jednym przyłożeniem z reprezentantkami Kazachstanu i ostatecznie musiały się zadowolić drugim miejscem w zawodach. Tym samym Kazaszki zrewanżowały się biało-czerwonym za wysoką przegraną w rozgrywkach grupowych. Porażkę można potraktować jako zimny prysznic dla polskich rugbystek przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy. Tam nasze zawodniczki będą jednymi z faworytek do zdobycia medalu w rugby siedmioosobowym, zwłaszcza pod nieobecność aktualnych mistrzyń z Rosji. 

Po turnieju w Amsterdamie nasze reprezentantki czeka kilka dni wolnego, po czym rozpoczną ostatni etap przygotowań do turnieju mistrzowskiego. Rugbystki będą trenowały w COS Cetniewo. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polacy w Serie A. Jak statystyki biało-czerwonych w calcio?

We Włoszech niezmiennie występuje najliczniejsza kolonia polskich piłkarzy za granicą. Powietrze w Italii najwidoczniej sprzyja biało-czerwonym i w tym sezonie zobaczymy kilka, nowych twarzy...

400 PLN ZA GOLA HISZPANII LUB ANGLI W FINALE!

Gdy po zarejestrowaniu się w STS z kodem GOL400 wytypujemy gola Hiszpanii lub gola Anglii w finałowym meczu Hiszpania Anglia to poza standardową wygraną dodatkowo zgarniamy...