Polki zajęły 8 miejsce w World Rugby Sevens Series w Maladze

Strona głównaRugbyPolki zajęły 8 miejsce w World Rugby Sevens Series w Maladze

Polki zajęły ostatecznie 8 miejsce w turnieju World Rugby Sevens Series rozgrywanym w hiszpańskiej Maladze. Reprezentantki Polski w rugby siedmioosobowym w meczu o siódme miejsce przegrała 10:22 z Anglią. Awans do najlepszej ósemki World Rugby Sevens Series w debiucie należy uznać za historyczny sukces w historii polskiego rugby. 

Słaba pierwsza połowa

Zdecydowanymi faworytkami meczu o 7. miejsce były Angielki. Widać było to już od pierwszej minuty meczu rozgrywanego w andaluzyjskiej Maladze. Po pierwszej połowie Angielki prowadziły aż 17:0, a Polki nie mogły znaleźć recepty na doskonale dysponowane i dobrze fizycznie wyglądające rywalki. Na początku drugiej połowy przewagę przejęły Polki, które po dwóch przyłożeniach Małgorzaty Kołdej i Aleksandry Lachowskiej doprowadziły do wyniku 10:17.

Ostatni akcent tego meczu ponownie należał do Brytyjek, które zanotowały kolejne przyłożenie i mecz zakończył się wynikiem 22:10. Mimo tej porażki, Polki podczas debiutanckiego udziału w World Rugby Sevens Series spisały się znakomicie. Już za tydzień będą miały okazję do poprawienia tego wyniku podczas turnieju odbywającego się w Sewilli. 

Polska – Anglia 10:22 (0:17)

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Mateusz Masternak zawalczy w eliminatorze do walki o pas mistrza świata IBF. Walka już w październiku!

Były mistrz Europy kategorii junior ciężkiej, Mateusz Masternak, zawalczy 1 października w eliminatorze do walki o pas mistrza świata IBF. Oznacza to, że jeśli...

Jak jest z piłką nożną kobiet w Polsce? Biało-czerwone zagrają z Albanią i Kosowem

Przed reprezentacją Polek w piłce nożnej jeszcze dwa mecze eliminacyjne w ramach Mistrzostw Świata. 1 września biało-czerwone zmierzą się z Albanią, a 6 września...