STS KOD PROMOCYJNY

Polki zajęły 8 miejsce w World Rugby Sevens Series w Maladze

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaRugbyPolki zajęły 8 miejsce w World Rugby Sevens Series w Maladze

Polki zajęły ostatecznie 8 miejsce w turnieju World Rugby Sevens Series rozgrywanym w hiszpańskiej Maladze. Reprezentantki Polski w rugby siedmioosobowym w meczu o siódme miejsce przegrała 10:22 z Anglią. Awans do najlepszej ósemki World Rugby Sevens Series w debiucie należy uznać za historyczny sukces w historii polskiego rugby. 

Słaba pierwsza połowa

Zdecydowanymi faworytkami meczu o 7. miejsce były Angielki. Widać było to już od pierwszej minuty meczu rozgrywanego w andaluzyjskiej Maladze. Po pierwszej połowie Angielki prowadziły aż 17:0, a Polki nie mogły znaleźć recepty na doskonale dysponowane i dobrze fizycznie wyglądające rywalki. Na początku drugiej połowy przewagę przejęły Polki, które po dwóch przyłożeniach Małgorzaty Kołdej i Aleksandry Lachowskiej doprowadziły do wyniku 10:17.

Ostatni akcent tego meczu ponownie należał do Brytyjek, które zanotowały kolejne przyłożenie i mecz zakończył się wynikiem 22:10. Mimo tej porażki, Polki podczas debiutanckiego udziału w World Rugby Sevens Series spisały się znakomicie. Już za tydzień będą miały okazję do poprawienia tego wyniku podczas turnieju odbywającego się w Sewilli. 

Polska – Anglia 10:22 (0:17)

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...

Polacy w Bundeslidze 22/23. Jak poradziła sobie liga bez Lewandowskiego?

Jeszcze do niedawna w Niemczech panowała jedna z najliczniejszych, polskich kolonii. Biało-czerwoni chętnie wybierają Niemcy jako kierunek swojej kariery, a nasi zachodni sąsiedzi z...