Sensacyjne zwycięstwo Polek z Kanadyjkami podczas World Rugby Sevens Series

Strona głównaRugbySensacyjne zwycięstwo Polek z Kanadyjkami podczas World Rugby Sevens Series

Reprezentantki Polski w rugby siedmioosobowym (odmiana olimpijska) sprawiły ogromną sensację i wygrały grupowe starcie z faworyzowanymi Kanadyjkami. To dopiero drugi mecz Polek na imprezie tej rangi i pierwsze zwycięstwo. Wygrana 17:14 sprawiła, że biało-czerwone awansowały co ćwierćfinału turnieju. 

Historyczna chwila dla polskiego rugby

Bez dwóch zdań 22 stycznia 2022 roku na stałe zapisze się w historii polskiego rugby. Tego dnia nasze reprezentantki pokonały Kanadyjki podczas World Rugby Sevens Series w Maladze i awansowały do najlepszej 8. turnieju. Pierwszą połowę zdecydowanie lepiej rozgrywały Polki, które do przerwy prowadziły 10:0. Autorem tych punktów za sprawą dwóch przyłożeń była Małgorzata Kołdej. Niestety druga połowa rozpoczęła się nie najlepiej dla Polek i Kanadyjki bardzo szybko wyszły na prowadzenie 14:10. Gdy wydawało się, że takim wynikiem zakończy się to spotkanie, to hat-tricka skompletowała Kołdej, a podwyższenie zaliczyła Natalia Pamięta. Te punkty pozwoliły Polkom wygrać mecz 17:14 i awansować do ćwierćfinału turnieju. Tam zmierzą się z Rosjankami. 

Warto podkreślić, że pierwszy raz w historii turnieju zaproszona drużyna awansowała do pierwszej 8. To również największy sukces w historii polskiego rugby reprezentacyjnego. 

Polska – Kanada 17:14 (10:0)

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Trzy występy w styczniu, a potem…? Plany Meronka na 2023 rok

Adrian Meronk w 2022 grał najlepiej w swojej karierze, ale obecny sezon zapowiada się jeszcze bardziej ekscytująco. Najwięcej mówi się o starcie polskiego golfisty...

Media Curling Club Warszawa zdominował turniej o mistrzostwo PFKC

Trwa walka o odrodzenie polskiego curlingu. Tegoroczne mistrzostwa Polskiej Federacji Klubów Curlingowych zostały zdominowane przez zespoły Media Curling Club Warszawa. Wśród pań triumfowała drużyna...