Aluron Warta Zawiercie ze zwycięstwem 3:0. Awans w Lidze Mistrzów coraz bliżej

Strona głównaSiatkówkaSiatkarska Liga MistrzówAluron Warta Zawiercie ze zwycięstwem 3:0. Awans w Lidze Mistrzów coraz bliżej

Debiutujący w Lidze Mistrzów siatkarze Aluron Warty Zawiercie odnieśli trzecie zwycięstwo w czwartym meczu grupy B. Tym razem 3:0 pokonali bułgarski Hebar Pazardżik. Dzięki temu podopieczni Michała Winiarskiego utrzymują się na pozycji lidera grupy i są coraz bliżej wywalczenia bezpośredniego awansu do ćwierćfinału. Kluczowe będzie kolejne spotkanie, gdy 11 stycznia na wyjeździe zagrają z wiceliderem tureckim Halkbank Ankara.

Małe problemy w pierwszym secie

Zdecydowanymi faworytami tego meczu byli gospodarze. Gracze z Zawiercia w wyjazdowym spotkaniu w Bułgarii wygrali 3:1. Teraz przed własną publicznością ponownie liczyli na zwycięstwo za trzy punkty i utrzymanie pozycji liderów grupy B w Lidze Mistrzów. To się udało, choć w pierwszym secie brązowi medaliści mistrzostw Polski mieli małe problemy. Mimo prowadzenia 20:15 dali się dogonić i końcówka grana była na przewagi. Warta wygrała 26:24 i udanie rozpoczęła mecz.

Koncert w dwóch kolejnych setach

Zwycięstwo w takich okolicznościach dodatkowo napędziło podopiecznych Michała Winiarskiego. W drugim i trzecim secie byli zespołem wyraźnie lepszym od bułgarskiego Hebara Pazardżik i dominowali w każdym aspekcie siatkarskiego rzemiosła. Obie partie miały bardzo podobny przebieg. Gospodarze szybko wypracowali sobie kilka punktów przewagi, a następnie krok po kroku ją powiększali. Dzięki temu drugiego seta wygrali 25:15, a trzeciego 25:17. Zwycięstwo 3:0 w meczu stało się faktem, a debiutująca w Lidze Mistrzów Aluron Warta Zawiercie pozostała liderem grupy B. Dobre spotkanie rozegrali m.in.: Miłosz Zniszczoł, Dawid Konarski, Bartosz Kwolek i Uroš Kovačević.

Teraz przed zawodnikami z Polski dwa najtrudniejsze spotkania. Oba zagrają na wyjeździe. Najpierw udadzą się 11 stycznia do Turcji na mecz z Halkbankiem Ankara, a później rozgrywki grupowe zakończą w Niemczech z BR Volleys. Z tym ostatnim zespołem zanotowali jedyną porażkę w tym sezonie Ligi Mistrzów.

Aluron CMC Warta Zawiercie – Hebar Pazardżik 3:0 (26:24, 25:15, 25:17)