STS KOD PROMOCYJNY

Bartosz Bednorz kontuzjowany!

Autor: Łukasz Głębocki

Reprezentant Polski Bartosz Bednorz doznał kontuzji i nie zagra w najbliższym turnieju Ligi Narodów w bułgarskiej Sofii. To kolejny cios dla kadry prowadzonej przez Nikolę Grbicia. Niedawno operację kolana przeszedł Wilfredo Leon, a z kontuzją zmaga się jeszcze Mateusz Bieniek. To sprawia, że możliwości szkoleniowca są ograniczone, a z drugiej strony szanse gry dostają zawodnicy aspirujący do kadry Polski. 

Bartosz Bednorz nie zagra w Bułgarii

Już 22 czerwca rozpocznie się drugi turniej tegorocznej Ligi Narodów. Wiadomo jednak, że w składzie ponownie zabraknie Bartosza Bednorza. Przyjmujący reprezentacji Polski zmaga się z urazem i nie będzie w stanie pomóc kolegom w najbliższym turnieju. Nie jest wykluczone, że pojawi się za to na polskiej części Ligi Narodów, która rozpocznie się 5 lipca. Sytuacja zdrowotna polskiego siatkarza jest monitorowana przez sztab szkoleniowy oraz sztab medyczny reprezentacji Polski. Poza nim z przyczyn zdrowotnych w Sofii zabraknie także Wilfredo Leona, a pod znakiem zapytania stoi występ Mateusza Bieńka. 

Powrót zawodników ZAKSY

Z drugiej strony w Bułgarii do dyspozycji trenera będą już siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, którzy późno zakończyli miniony sezon. Nowi mistrzowie Polski i dwukrotni zwycięzcy Ligi Mistrzów z rzędu mogą stanowić o sile zespołu podczas bułgarskiej części Ligi Narodów. Turniej w Sofii odbędzie się w dniach 22-26 czerwca. 

Z kim zagrają Polacy w Bułgarii?

Podobnie jak w kanadyjskiej Ottawie, tym razem Polaków również będą czekały cztery mecze. Rozgrywane będą w dzień czasu polskiego. W pierwszym meczu turnieju podopieczni Nikoli Grbicia zmierzą się z Brazylijczykami, których miejsce zajęli na czele rankingu FIVB. Pozostałe spotkania rozegramy z drużynami: Kanady, Australii i Stanów Zjednoczonych. Szczegółowy terminarz gier w Sofii poniżej:

22 czerwca, g. 16:00: Polska – Brazylia

23 czerwca, g. 12:30: Polska – Kanada

25 czerwca, g. 15:30: Polska – Australia

26 czerwca, g. 15:30: Polska – USA

Po pierwszym turnieju w Kanadzie Polacy zajmują czwarte miejsce w tabeli Ligi Narodów. Z kompletem zwycięstw prowadzą Amerykanie. Najważniejsze jest zajęcie miejsca w pierwszej ósemce, które premiowane jest awansem do ćwierćfinału rozgrywek. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...