Siatkarki Grot Budowlanych Łódź w półfinale Pucharu CEV

Strona głównaSiatkówkaSiatkarki Grot Budowlanych Łódź w półfinale Pucharu CEV

Siatkarki Grot Budowlanych Łódź w przekonującym stylu awansowały do półfinału Pucharu CEV. Na wyjeździe szybko wygrały dwa sety z Beziers Angels z Francji i przypieczętowały awans. Spotkanie zakończyło się wygraną łodzianek 3:2. Tydzień wcześniej przed własną publicznością wygrały one 3:1 i są w najlepszej czwórce CEV Cup. Do tych rozgrywek przeszły po odpadnięciu w fazie grupowej Ligi Mistrzyń.

Udany dwumecz w Pucharze CEV

Za zespołem Grot Budowlanych Łódź kampania w Lidze Mistrzyń. Niestety tam polski zespół odpadł w fazie grupowej, gdzie musiał uznać wyższość takich drużyn, jak tureckie Fenerbahce Stambuł i niemieckie SC Poczdam. Po zajęciu trzeciego miejsca w grupie C siatkarki z Łodzi spadły do rozgrywek Pucharu CEV, czyli drugiego w hierarchii europejskiego pucharu. Po domowej wygranej 3:1 z Beziers Angels z Francji to łodzianki były faworytkami do awansu do półfinału

Do awansu Grot Budowlani potrzebowali dwóch setów wygranych na wyjeździe. Warunek ten został szybko spełniony. Podopieczne Macieja Biernata zdominowały dwa pierwsze sety i wygrały je kolejno 25:21 i 25:16. W ten sposób awansowały do najlepszej czwórki Pucharu CEV. Później spotkanie się wyrównało. Dwie kolejne partie padły łupem Beziers Angels. O zwycięstwie w meczu decydował tie-break. W nim wszystko wróciło do normy i ponownie zespołem wyraźnie lepszym byli Grot Budowlani Łódź, wygrywając 15:11

Beziers Angels – Grot Budowlani Łódź 2:3 (21:25, 16:25, 25:23, 25:20, 11:15)

Z kim zagrają w półfinale?

Łodzianki ze spokojem mogą czekać na wyłonienie swojego półfinałowego rywala. O awans do finału Pucharu CEV zagrają z lepszym z pary Viteos Neuchatel (Szwajcaria) – Jedinstvo Stara Pazova (Serbia). Pierwsze spotkanie Serbki wygrały 3:1. Rewanż zaplanowano na środę 7 lutego. Pierwsze spotkanie półfinałowe odbędzie się w Łodzi w terminie 20-22 lutego. Rewanż zaplanowano na 27-29 lutego. Siatkarki Grot Budowlanych Łódź nie są bez szans w walce o awans do finału, a następnie o triumf w całych rozgrywkach.