Biało-czerwoni z awansem do kolejnej rundy Mistrzostw Świata u-21 w siatkówce

Strona głównaSiatkówkaReprezentacje Polski w siatkówceBiało-czerwoni z awansem do kolejnej rundy Mistrzostw Świata u-21 w siatkówce

Reprezentanci Polski do lat 21. w siatkówce pewnie pokonali 3:0 Kanadyjczyków i zapewnili sobie awans do kolejnej rundy turnieju rozgrywanego w Bahrajnie. Tym samym poszli w ślady starszych kolegów, którzy dosłownie godzinę wcześniej pokonali seniorską drużynę Kanady 3:0 w Lidze Narodów. Dla młodych siatkarzy prowadzonych przez Mateusza Grabdę to drugie zwycięstwo, które przypieczętowało ich awans dalej. W ostatnim grupowym meczu zmierzą się z Bułgarami.

Trzysetowe zwycięstwo i pewny awans

Biało-czerwoni turniej rozpoczęli od zwycięstwa 3:1 z Indiami. Tam niepokoić mógł nas jeden niepotrzebnie stracony set. Na szczęście w drugim grupowym meczu nie pozwolili już sobie na chwilę dekoncentracji. Zagrali skutecznie i pewnie pokonali Kanadyjczyków 3:0. Już od pierwszych piłek było widać różnicę na korzyść Polaków. Dominowali na parkiecie. Dobrze grali w obronie i skutecznie w ataku, dzięki czemu pierwszego seta szybko zakończyli wynikiem 25:14.

W drugiej partii rywale również nie sprawili naszym siatkarzom żadnych problemów. Ponownie od początku do końca biało-czerwoni mieli wszystko pod kontrolą i wygrali 25:17. Najbardziej wyrównany był trzeci set. W nim lepiej zaczęli Kanadyjczycy, którzy w pewnym momencie prowadzili już 12:8. Na szczęście Polacy wrócili do swojego rytmu i z czasem odrobili straty. Później to oni odskoczyli na kilka punktów przewagi i wygrali 25:21, a cały mecz 3:0. Kolejny dobry mecz w naszej kadrze zagrali m.in.: Piotr Śliwka, Tytus Nowik i Kamil Szymendera.

Kanada – Polska 0:3 (14:25, 17:25, 21:25)

Z Bułgarami o pierwsze miejsce w grupie C

Ostatni mecz w I fazie mistrzostw świata u-21 w Bahrajnie Polacy zagrają z Bułgarami. Będzie to pojedynek o pierwsze miejsce w grupie C. Już teraz wiadomo, że biało-czerwoni zagrają w drugiej fazie rozgrywek, gdzie ponownie rywalizować będą w systemie „każdy z każdym”. Stawką tych meczów będzie awans do strefy medalowej. Zanim do tego dojdzie, podopieczni Mateusza Grabdy powalczą w niedzielę o pokonanie Bułgarii i wygraną w grupie C. Początek meczu o godzinie 10:00 czasu polskiego.