Chemik Police pożegnał się z pucharami. Domowa porażka z Chieri

Strona głównaSiatkówkaChemik Police pożegnał się z pucharami. Domowa porażka z Chieri

Grupa Azoty Chemik Police przegrał u siebie 2:3 z Reale Feneri Mutua Chieri z Włoch i pożegnał się z Pucharem CEV. Siatkarki z Polic nadzieje na awans straciły już w niespełna godzinę. Tyle czasu Włoszki potrzebowały do wygrania dwóch pierwszych setów. Później gospodynie nawiązały wyrównaną walkę z rywalkami, fundując swoim kibicom wiele pozytywnych emocji. Niestety Chemik pożegnał się z CEV Cup na etapie 1/8 finału.

Nie udało się. Chemik Police nie odrobił strat

Do 1/8 finału Pucharu CEV świetnie układała się pucharowa przygoda Chemika Police. Zespół ten w pierwszej rundzie awansował bez gry, a w 1/16 finału pewnie w dwumeczu pokonał BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała. Później jednak przyszła rywalizacja z dużo mocniejszym rywalem. W 1/8 finału po drugiej stronie boiska stanęły siatkarki Reale Mutua Fenera Chieri. Domowy mecz Włoszki wygrały 3:1, co postawiło Chemika Police w trudnym położeniu.

U siebie podopieczne Marco Fenoglio musiały wygrać 3:0 lub 3:1, aby doprowadzić do złotego seta. Niestety to się nie udało. Od początku meczu to Włoszki sprawiały lepsze wrażenie. W pierwszej partii szybko wypracowały sobie kilka punktów przewagi i wygrały 25:20. Drugi set miał bardzo podobny przebieg i zakończył sie wynikiem 25:21. To sprawiło, że policzanki straciły jakiekolwiek szanse na awans. Pozostała im gra o honor. W trzecim secie wykorzystały rozluźnienie rywalek i wygrały 25:20. Czwarta partia to już waleczna gra o każdy punkt i wygrana Chemika aż 35:33. Doszło do tie-breaka. W nim było już 13:10 dla gospodyń. Niestety coś w ich grze się zacięło i to Włoszki wygrały 15:13

Grupa Azoty Chemik Police – Reale Mutua Fenera Chieri 2:3 (20:25, 21:25, 25:20, 35:33, 13:15)

Policzanki skupią się na grze na krajowym podwórku

Niestety nie udało się awansować do ćwierćfinału Pucharu CEV. Po odpadnięciu z europejskich pucharów siatkarki Grupy Azoty Chemika Police mogą skupić się na grze na krajowym podwórku. Doskonale weszły w ten sezon i po 15. kolejkach TAURON Ligi prowadzą z bilansem 14:1 i 42. punktami na koncie. Są coraz bliżej wygrania rundy zasadniczej i dobrego rozstawienia w ćwierćfinale mistrzostw Polski.