Chemik Police pod ścianą w CEV Cup. Bolesna porażka z Włoszkami

Strona głównaSiatkówkaChemik Police pod ścianą w CEV Cup. Bolesna porażka z Włoszkami

Zespół Grupa Azoty Chemik Police przegrał na wyjeździe 1:3 z włoskim Reale Mutua Fenera Chieri w pierwszym meczu 1/8 finału Pucharu CEV. Spotkanie od początku układało się po myśli gospodyń, które wypracowały sobie solidną zaliczkę przed rewanżem. Policzanki w domowym spotkaniu muszą wygrać 3:0 lub 3:1, aby doprowadzić do złotego seta. Każdy inny wynik eliminuje je z dalszej rywalizacji.

Siatkarki Chemika Police nie znalazły recepty na rywalki

Zawodniczki prowadzone przez Marco Fenoglio miały skróconą drogę do 1/8 finału Pucharu CEV. Chemik Police w pierwszej rundzie wylosował zespół Hapoel Kfar Saba z Izraela, który wycofał się z rywalizacji. W kolejnej rundzie doszło do wewnątrzpolskiego starcia z BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała. Oba mecze wygrały policzanki i zameldowały się w 1/8 finału. Teraz jednak poziom trudności wzrósł.

W dwumeczu o ćwierćfinał Pucharu CEV rywalkami Chemika Police są siatkarki Reale Mutua Fenera Chieri. To one są faworytkami bukmacherów do awansu i pierwszy mecz zdaje się to potwierdzać. Spotkanie we Włoszech od początku układało się po ich myśli. W pierwszym secie szybko wypracowały sobie kilka punktów przewagi i wygrały go 25:19. Druga partia to przebudzenie podopiecznych Marco Fenoglio, które zdominowały rywalki i wygrały 25:16. Niestety później zdecydowanie lepiej grały Włoszki. Faworyzowane Chieri wygrało kolejne partie 25:20 i 25:19 i wypracowało sobie solidną zaliczkę przed rewanżem, który odbędzie się w Polsce.

Reale Mutua Fenera Chieri – Chemik Police 3:1 (25:19, 16:25, 25:20, 25:19)

O awans będzie bardzo trudne

Grupa Azoty Chemik Police w rewanżu powalczy o odrobienie strat z Włoch. Spotkanie zostanie rozegrane 18 stycznia w Netto Arenie w Szczecinie. Policzanki muszą wygrać 3:0 lub 3:1, aby doprowadzić do złotego seta. Jeżeli Włoszki zdobędą minimum dwa sety, to Chemik odpadnie z rywalizacji, a awans do ćwierćfinału Pucharu CEV wywalczy Reale Mutua Fenera Chieri. Spotkanie rewanżowe zapowiada się bardzo emocjonująco. Jeżeli podopieczne Marco Fenoglio zagrają na maksimum swojego potencjału, to są w stanie sprawić niespodziankę.