Katastrofa PGE Rysice Rzeszów. Prowadziły już 2:0

Strona głównaSiatkówkaSiatkarska Liga MistrzówKatastrofa PGE Rysice Rzeszów. Prowadziły już 2:0

Siatkarki PGE Rysice Rzeszów prowadziły już 2:0 w wyjazdowym starciu z MTV Allianz Stuttgart. Niestety rywalki odrobiły straty i wygrały ten mecz 3:2. Podopieczne trenera Stephane Antigi mogą żałować niewykorzystanej szansy. Wygrana w Stuttgarcie dałaby im awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzyń. Teraz nie są jej pewne i w kolejnym meczu powalczą o punkty z faworytem całych rozgrywek, włoskim Prosecco Doc Imoco Conegliano.

Szybka droga z nieba do piekła siatkarek PGE Rysice Rzeszów

Zespół PGE Rysice Rzeszów prowadzony przez Stephane Antigę pojechał do Niemiec walczyć o awans do 1/8 finału Ligi Mistrzyń. Pierwsze spotkanie z MTV Allianz Stuttgart rozegrano w Rzeszowie i wówczas gospodynie po walce wygrały 3:2. Później jeszcze dwukrotnie pokonały belgijski Asterix AVO Beveren oraz zgodnie z oczekiwaniami przegrały z faworyzowanym Prosecco Doc Imoco Conegliano z Włoch.

Mecz w Stuttgarcie rozpoczął się idealnie dla polskiego zespołu. Rzeszowianki od początku grały bardzo odpowiedzialnie i przede wszystkim skutecznie. W połowie premierowego seta wypracowały sobie kilka punktów przewagi. Partię zakończyły wynikiem 25:21. Bardzo podobny przebieg miał drugi set zakończony wynikiem 25:20. PGE Rysice prowadziły 2:0 i były blisko realizacji swojego planu. Niestety wtedy coś w ich grze się zacięło. Zdecydowaną przewagę zyskały gospodynie, które napędzały się z każdą kolejną akcję. Szybko wygrały dwa kolejne sety 25:19 i 25:14, doprowadzając do tie-breaka. Ten również był popisem siatkarek ze Stuttgartu, które odwróciły losy meczu i wygrały go 3:2. PGE Rysice Rzeszów nie wykorzystały swojej szansy.

MTV Allianz Stuttgart – PGE Rysice Rzeszów 3:2 (21:25, 20:25, 25:19, 25:14, 15:9)

Potrzebny punkt z Conegliano

Teraz siatkarki PGE Rysice Rzeszów mocno skomplikowały swoją sytuację. W ostatnim meczu grupowym z włoskim Prosecco Doc Imoco Conegliano muszą powalczyć o zdobycie punktu. Dokonają tego, jeżeli wygrają minimum dwa sety. Będzie o to trudno, ponieważ spotkanie zostanie rozegrane we Włoszech. W Rzeszowie drużyna z Conegliano wygrała 3:1. W równolegle rozgrywanym meczu siatkarki ze Stuttgartu zagrają z Asterix AVO Beveren. Jeżeli wygrają za trzy punkty, to przy porażce rzeszowianek przeskoczą je w tabeli grupy D i wywalczą awans.