STS KOD PROMOCYJNY

Dobry początek Polek w Siatkarskiej Lidze Narodów

Autor: Joanna Sobczykiewicz
Strona głównaSiatkówkaSiatkarska Liga NarodówDobry początek Polek w Siatkarskiej Lidze Narodów

Polskie siatkarki mają za sobą udany start zmagań w Lidze Narodów. Zakończyły pierwszy turniej w Stanach Zjednoczonych z bilansem trzech zwycięstw i jednej porażki.

Pierwsze wnioski

Siatkarska reprezentacja Polski kobiet zakończyła pierwszy turniej w Lidze Narodów, więc czas podsumować, jakie rezultaty osiągnęła w Bossier City w Stanach Zjednoczonych. Biało-czerwone rozegrały cztery spotkania, a ich bilans to trzy zwycięstwa i jedna porażka. Na inaugurację Polki pokonały Kanadę, a ostatnio zwyciężyły z Koreą Południową i reprezentacją Niemiec. Przegrały z Brazylią, nie urywając choćby seta.

Na czele tabeli Ligi Narodów Kobiet 2022 znajduje się Japonia, która okazała się jedyną, niepokonaną do tej pory ekipą. Za nimi plasują się Chiny, USA i Turcja. Polska znalazła się na ósmym miejscu z dorobkiem ośmiu punktów.

Kolejne mecze Polek

Biało-czerwone nie mają wiele czasu na regenerację, ponieważ już 14 czerwca rozpocznie się kolejny turniej. Tym razem nasze reprezentantki będą rozgrywały swoje mecze na Filipinach. Na inaugurację drugich zawodów czeka je bardzo wymagający rywal – niepokonana Japonia. Następnie, 16 czerwca podopieczne Stefano Lavariniego zmierzą się z Tajlandią, 17 czerwca z USA, a turniej zakończą 18 czerwca w meczu przeciwko Belgii.

Joanna Sobczykiewicz
Joanna Sobczykiewicz
Cześć! Sport jest obecny w moim życiu od wielu lat, a od 2021 roku mogę pochwalić się tytułem absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Zarządzania w Turystyce i w Sporcie. Interesuję się piłką nożną — zwłaszcza polskimi ligami, tenisem oraz Formułą 1. Biegle mówię w języku hiszpańskim, a na swoim koncie mam wiele przeprowadzonych wywiadów m.in. z Igorem Angulo i Juanem Ramonem Rochą.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...

Polacy w Bundeslidze 22/23. Jak poradziła sobie liga bez Lewandowskiego?

Jeszcze do niedawna w Niemczech panowała jedna z najliczniejszych, polskich kolonii. Biało-czerwoni chętnie wybierają Niemcy jako kierunek swojej kariery, a nasi zachodni sąsiedzi z...