Dobry początek Polek w Siatkarskiej Lidze Narodów

Strona głównaSiatkówkaSiatkarska Liga NarodówDobry początek Polek w Siatkarskiej Lidze Narodów

Polskie siatkarki mają za sobą udany start zmagań w Lidze Narodów. Zakończyły pierwszy turniej w Stanach Zjednoczonych z bilansem trzech zwycięstw i jednej porażki.

Pierwsze wnioski

Siatkarska reprezentacja Polski kobiet zakończyła pierwszy turniej w Lidze Narodów, więc czas podsumować, jakie rezultaty osiągnęła w Bossier City w Stanach Zjednoczonych. Biało-czerwone rozegrały cztery spotkania, a ich bilans to trzy zwycięstwa i jedna porażka. Na inaugurację Polki pokonały Kanadę, a ostatnio zwyciężyły z Koreą Południową i reprezentacją Niemiec. Przegrały z Brazylią, nie urywając choćby seta.

Na czele tabeli Ligi Narodów Kobiet 2022 znajduje się Japonia, która okazała się jedyną, niepokonaną do tej pory ekipą. Za nimi plasują się Chiny, USA i Turcja. Polska znalazła się na ósmym miejscu z dorobkiem ośmiu punktów.

Kolejne mecze Polek

Biało-czerwone nie mają wiele czasu na regenerację, ponieważ już 14 czerwca rozpocznie się kolejny turniej. Tym razem nasze reprezentantki będą rozgrywały swoje mecze na Filipinach. Na inaugurację drugich zawodów czeka je bardzo wymagający rywal – niepokonana Japonia. Następnie, 16 czerwca podopieczne Stefano Lavariniego zmierzą się z Tajlandią, 17 czerwca z USA, a turniej zakończą 18 czerwca w meczu przeciwko Belgii.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Żan Tabak gwarancją wysokiej jakości. Czy Trefl Sopot odzyska dawny blask?

Przed obecnym sezonem władze Trefla Sopot podjęły ważną decyzję, że chcą włączyć się do walki o medale. W tym celu zwiększono budżet na zawodników, a...

Sportowy rok 2022 Roberta Lewandowskiego. Słodkie sukcesy z nutą goryczy

Rok 2022 był wyjątkowy dla Roberta Lewandowskiego i polskich kibiców. Przenosiny z Bayernu Monachium do FC Barcelony, pierwsze sukcesy w La Liga i Mundial...