Dwie polskie pary w fazie pucharowej MŚ w siatkówce plażowej

Strona głównaSiatkówkaReprezentacje Polski w siatkówceDwie polskie pary w fazie pucharowej MŚ w siatkówce plażowej

Za nami rozgrywki grupowe Mistrzostw Świata w siatkówce plażowej w Rzymie. Do 1/16 finału awansowały dwa polskie duety. Wśród mężczyzn awans wywalczyli Maciej Rudol i Piotr Kantor, a w rywalizacji pań dalej zagrają Katarzyna Kociołek i Kinga Wojtasik. Niestety już na etapie fazy grupowej z rywalizacją pożegnał się duet Bartosz Łosiak i Michał Bryl, z którym wiązano największe nadzieje. 

Katarzyna Kociołek i Kinga Wojtasik z awansem z drugiego miejsca

Para Katarzyna Kociołek i Kinga Wojtasik trafiła do grupy L. Niestety już w pierwszym meczu grupowym reprezentantki Polski doznały porażki z Niemkami Karlą Borger i Julią Sude. Mecz zakończył się wynikiem 0:2 (9:21, 13:21). To sprawiło, że biało-czerwone w kolejnych starciach nie mogły już sobie pozwolić na żadną wpadkę. Kluczowy dla awansu tego duetu okazał się drugi mecz z faworyzowanymi Włoszkami Claudią Scampoli i Margheritą Bianchin. Polki wygrały 2:0 (21:18, 21:12). Zwycięstwo w ostatnim meczu z Kenijkami Gaudencią Makokha i Brackides Khadambi było tylko formalnością. Wynik 2:0 (21:8, 21:17) sprawił, że to polski duet awansował z drugiego miejsca do fazy pucharowej Mistrzostw Świata w Rzymie. 

Awans z zaledwie jedną wygraną

Awans od fazy pucharowej wywalczyli również Maciej Rudol i Piotr Kantor. Co ciekawe odnieśli go z zaledwie jednym zwycięstwem grupowym. Inne wyniki ułożyły się w ten sposób, że pozwoliło to biało-czerwonym na zajęcie 2. miejsca. Zadecydował o tym ostatni mecz, w którym Polacy pokonali 2:1 (22:24, 21:13, 15:9) Włochów Jakoba Windischa i Ginalucę Dal Corso. W pozostałych meczach Polacy przegrali 0:2 z Austriakami Philippem Wallerem i Robinem Seidlem oraz 0:2 z Chilijczykami Marco Grimaltem i Estebanem Grimaltem. 

Michał Bryl i Bartosz Łosiak poza turniejem

Niestety poza Mistrzostwami Świata są już Michał Bryl i Bartosz Łosiak. Teoretycznie najlepsza polska para nieoczekiwanie wygrała tylko jeden mecz i już na etapie grupy pożegnała się z Rzymem. Polacy rozpoczęli od sensacyjnej porażki 0:2 (21:23, 13:21) z Holendrami Christiaanem Varenhorstem i Stevenem van de Velde. Drugi mecz i zwycięstwo 2:0 z Kanadyjczykami Danielem Dearingiem i Samem Schachterem dawało jeszcze nadzieję na awans. Niestety w decydującym starciu Polacy przegrali z Włochami Daniele Lupo i Alexem Ranghierim 0:2 (26:28, 18:21) i odpadli z turnieju. Podczas Mistrzostw Świata musieli zmagać się z problemami zdrowotnymi, co utrudniło im rywalizację na wysokim poziomie. 

We wtorek 14 czerwca rozgrywane są mecze play-off o awans do 1/16 finału Mistrzostw Świata. Dwa polskie duety powrócą do rywalizacji w tej fazie rozgrywek już 15 czerwca. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Memy vs. rzeczywistość, czyli kto Sportowcem Roku 2022?

Choć dopiero mamy wrzesień, to w świecie sportu wydarzyło się tak wiele, że nie może dziwić fakt dywagacji dotyczących tego, kto zgarnie tytuł Sportowca...

Mariusz Pudzianowski wróci do oktagonu KSW jeszcze w tym roku! Kto będzie przeciwnikiem?

Mariusz Pudzianowski po raz kolejny wejdzie do oktagonu podczas grudniowej gali KSW 77, która odbędzie się 17 grudnia w Gliwicach. Zawodnik sam potwierdził tę...