STS KOD PROMOCYJNY

Polki dwukrotnie przegrały z reprezentacją Niemiec

Autor: Joanna Sobczykiewicz
Strona głównaSiatkówkaReprezentacje Polski w siatkówcePolki dwukrotnie przegrały z reprezentacją Niemiec

Reprezentacja Polek prowadzona przez Stefano Lavariniego przygotowuje się do zbliżającej się wielkimi krokami Siatkarskiej Ligi Narodów. Biało-czerwone dwukrotnie przegrały z Niemkami w meczach towarzyskich. Najpierw 2:3 w Gliwicach, a dzień później 1:3 w Nysie.

Zacięty mecz w Gliwicach

Biało-czerwone zmierzyły się z Niemkami w dwóch meczach towarzyskich przed zbliżającą się Siatkarką Ligą Narodów kobiet, o której więcej informacji możecie znaleźć w tym artykule. Pierwsze spotkanie zostało rozegrane w Gliwicach i liczyło aż pięć setów. Polki wygrały dwa sety, ale późniejszy etap meczu nie układał się po ich myśli. Ostatecznie uległy rywalkom, pomimo serii pięciu piłek meczowych w tie-breaku.

Polska – Niemcy 2:3 (25:19, 25:20, 25:27, 19:25, 14:16)

Liczyły na rewanż w Nysie

Kibice biało-czerwonych liczyli, że po zaciętym meczu w Gliwicach, w Nysie Polki zrewanżują się swoim rywalkom. Podopieczne Stefano Lavariniego znów dobrze rozpoczęły spotkanie, lecz podobnie, jak w przypadku pierwszego pojedynku z Niemkami, z upływem czasu zaczęły tracić przewagę. W ostatnim sprawdzianie przed Siatkarską Ligą Narodów przegrały z reprezentacją Niemiec 1:3.

Polska – Niemcy 1:3 (28:26, 22:25, 21:25, 23:25)

Joanna Sobczykiewicz
Joanna Sobczykiewicz
Cześć! Sport jest obecny w moim życiu od wielu lat, a od 2021 roku mogę pochwalić się tytułem absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Zarządzania w Turystyce i w Sporcie. Interesuję się piłką nożną — zwłaszcza polskimi ligami, tenisem oraz Formułą 1. Biegle mówię w języku hiszpańskim, a na swoim koncie mam wiele przeprowadzonych wywiadów m.in. z Igorem Angulo i Juanem Ramonem Rochą.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

400 PLN ZA GOLA HOLANDII LUB ANGLI!

Gdy po zarejestrowaniu się w STS z kodem GOL400 wytypujemy gola Holandii lub gola Anglii w meczu Holandia Anglia to poza standardową wygraną dodatkowo zgarniamy bonus...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...