Zaskakująca decyzja selekcjonera! Fabian Drzyzga poza kadrą!

Strona głównaSiatkówkaReprezentacje Polski w siatkówceZaskakująca decyzja selekcjonera! Fabian Drzyzga poza kadrą!

Selekcjoner reprezentacji Polski siatkarzy, Nikola Grbić ogłosił listę 30 zawodników, którzy zostali powołani do szerokiej kadry. Jak wskazał trener polskich siatkarzy niewykluczone, że dojdzie w niej do zmian w trakcie trwania obecnego sezonu. Wrócić więc może do niej Fabian Drzyzga.

Po raz drugi

Zaskoczyć mogła decyzja selekcjonera o braku powołania do reprezentacji Polski na 2023 rok Fabiana Drzyzgi. Ten w poprzednim roku po raz pierwszy od 10 lat nie znalazł się w reprezentacji narodowej. Było to spowodowane gorszą formą rozgrywającego.

Teraz jednak jego dyspozycja jest o niebo lepsza. Fabian Drzyzga, występujący w barwach Asseco Resovii Rzeszów prezentuje się bardzo dobrze i wydawał się jednym z najlepszych rozgrywających w Polsce. Szanse jednak otrzymali Marcin Janusz, Marcin Komenda, Jan Firlej i Grzegorz Łomacz.

Kluczowe kwalifikacje

Nie tylko Fabian Drzyzga może narzekać po oficjalnym przedstawieniu listy 30 zawodników. Miejsca zabrakło także dla Macieja Muzaja (Asseco Resovia Rzeszów) i Michała Szlachty (Aluron CMC Warta Zawiercie). W drużynie pojawili się za to Kuba Hawryluk, Dawid Dulski i Michał Gierżot.

Kadra prowadzona przez Grbicia ma przed sobą jasny cel, jakim jest zdobycie kwalifikacji na przyszłoroczne igrzyska w Paryżu. Reprezentacja Polski zagra na przełomie września i października w kwalifikacjach. Do tego czasu może dojść do zmian w składzie. W końcu selekcjoner wskazał, że nie wyklucza korekt.

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Kalendarz turniejów WTA 2023. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2023? Jakie turniej tenisowe odbędą się w Polsce? W których z nich wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Kiedy zagra...

Lekkoatletyka 2023. Terminarz najważniejszych imprez i mityngów lekkoatletycznych

Reprezentanci Polski w lekkoatletyce od lat należą do ścisłej światowej czołówki. Z każdej imprezy międzynarodowej wracamy z medalami i podobnie jest w 2023 roku....