STS KOD PROMOCYJNY

Kadra na ostatni turniej Ligi Narodów siatkarzy

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSiatkówkaSiatkarska Liga NarodówKadra na ostatni turniej Ligi Narodów siatkarzy

W dniach 5-10 lipca w Gdańsku zostanie rozegrany ostatni turniej eliminacyjny tegorocznej Ligi Narodów siatkarzy. Reprezentanci Polski są już pewni awansu do turnieju finałowego, jednak przed własną publicznością będą chcieli pokazać się z jak najlepszej strony. Wielu z nich wciąż walczy o uznanie w oczach selekcjonera Nikoli Grbicia. Trener powołał kadrę szesnastu zawodników na turniej, w którym biało-czerwoni zagrają z Iranem, Słowenią, Holandią i Chinami. 

Powołani na turniej w Gdańsku 

Selekcjoner zdecydował o powołaniu na najbliższy turniej 16. zawodników. W kadrze na zawody Ligi Narodów w Polsce znaleźli się:

  • libero: Paweł Zatorski, Jakub Popiwczak;
  • rozgrywający: Jan Firlej, Marcin Janusz;
  • przyjmujący: Aleksander Śliwka, Bartosz Bednorz, Kamil Semeniuk, Tomasz Fornal;
  • atakujący: Karol Butryn, Łukasz Kaczmarek, Bartosz Kurek;
  • środkowi: Jakub Kochanowski, Karol Kłos, Mateusz Bieniek. 

Dla Bartosza Bednorza to powrót po kadry po dłuższej przerwie. 

Z kim zagramy w Gdańsku?

Przed Polakami ostatnie cztery mecze w fazie zasadniczej Ligi Narodów. Turniej rozpocznie się 5 lipca, gdy podopieczni Nikoli Grbicia zagrają z Iranem. Dwa dni później czekają na nich Chińczycy. Na zakończenie zmagań biało-czerwoni zmierzą się 9 lipca z Holendrami i 10 lipca ze Słoweńcami. 

Drugie miejsce i pewny awans do turnieju finałowego

Polacy w Gdańsku mogą zagrać na pełnym luzie. Jeszcze przed końcem poprzedniego turnieju zapewnili sobie miejsce w najlepszej ósemce fazy zasadniczej Ligi Narodów. Aktualnie są wiceliderami i mają tyle samo punktów, co prowadzący Francuzi. Tym samym biało-czerwoni już teraz są pewni gry w turnieju finałowym, który odbędzie się we Włoszech. Poszczególni zawodnicy w najbliższych meczach będą walczyli o utrzymanie miejsca w kadrze i przekonanie do siebie trenera Nikoli Grbicia. Ponadto Polacy walczą o zajęcie wysokiego miejsca w tabeli, aby mieć teoretycznie słabszego przeciwnika w ćwierćfinale Ligi Narodów. Bez wątpienia celują w końcowe zwycięstwo w tych rozgrywkach. Przed rokiem Polacy zakończyli turniej na drugim miejscu. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...