Kadra na ostatni turniej Ligi Narodów siatkarzy

Strona głównaSiatkówkaSiatkarska Liga NarodówKadra na ostatni turniej Ligi Narodów siatkarzy

W dniach 5-10 lipca w Gdańsku zostanie rozegrany ostatni turniej eliminacyjny tegorocznej Ligi Narodów siatkarzy. Reprezentanci Polski są już pewni awansu do turnieju finałowego, jednak przed własną publicznością będą chcieli pokazać się z jak najlepszej strony. Wielu z nich wciąż walczy o uznanie w oczach selekcjonera Nikoli Grbicia. Trener powołał kadrę szesnastu zawodników na turniej, w którym biało-czerwoni zagrają z Iranem, Słowenią, Holandią i Chinami. 

Powołani na turniej w Gdańsku 

Selekcjoner zdecydował o powołaniu na najbliższy turniej 16. zawodników. W kadrze na zawody Ligi Narodów w Polsce znaleźli się:

  • libero: Paweł Zatorski, Jakub Popiwczak;
  • rozgrywający: Jan Firlej, Marcin Janusz;
  • przyjmujący: Aleksander Śliwka, Bartosz Bednorz, Kamil Semeniuk, Tomasz Fornal;
  • atakujący: Karol Butryn, Łukasz Kaczmarek, Bartosz Kurek;
  • środkowi: Jakub Kochanowski, Karol Kłos, Mateusz Bieniek. 

Dla Bartosza Bednorza to powrót po kadry po dłuższej przerwie. 

Z kim zagramy w Gdańsku?

Przed Polakami ostatnie cztery mecze w fazie zasadniczej Ligi Narodów. Turniej rozpocznie się 5 lipca, gdy podopieczni Nikoli Grbicia zagrają z Iranem. Dwa dni później czekają na nich Chińczycy. Na zakończenie zmagań biało-czerwoni zmierzą się 9 lipca z Holendrami i 10 lipca ze Słoweńcami. 

Drugie miejsce i pewny awans do turnieju finałowego

Polacy w Gdańsku mogą zagrać na pełnym luzie. Jeszcze przed końcem poprzedniego turnieju zapewnili sobie miejsce w najlepszej ósemce fazy zasadniczej Ligi Narodów. Aktualnie są wiceliderami i mają tyle samo punktów, co prowadzący Francuzi. Tym samym biało-czerwoni już teraz są pewni gry w turnieju finałowym, który odbędzie się we Włoszech. Poszczególni zawodnicy w najbliższych meczach będą walczyli o utrzymanie miejsca w kadrze i przekonanie do siebie trenera Nikoli Grbicia. Ponadto Polacy walczą o zajęcie wysokiego miejsca w tabeli, aby mieć teoretycznie słabszego przeciwnika w ćwierćfinale Ligi Narodów. Bez wątpienia celują w końcowe zwycięstwo w tych rozgrywkach. Przed rokiem Polacy zakończyli turniej na drugim miejscu. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Adrianna Sułek wygrywa w Tallinnie i zostaje liderką światowych list

Adrianna Sułek doskonale rozpoczęła halowy sezon w pięcioboju. Młoda Polka wygrała mityng lekkoatletyczny w Tallinie z wynikiem 4702 punkty. Tym samym zawodniczka trenująca na...

Jarosław Lech mistrzem organizacji Levels Fight League

Polski zawodnik MMA Jarosław Lech w świetnym stylu został mistrzem organizacji Levels Fight League. Na gali Levels Fight League 7 w Amsterdamie jednogłośną decyzją...