STS KOD PROMOCYJNY

Nikola Grbić powołał kadrę na IO. Nie brakuje niespodzianek

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSiatkówkaReprezentacje Polski w siatkówceNikola Grbić powołał kadrę na IO. Nie brakuje niespodzianek

Nikola Grbić nie zwlekał i ogłosił kadrę polskich siatkarzy na nadchodzące igrzyska olimpijskie w Paryżu. Nie brakuje małych zaskoczeń. W gronie powołanych zawodników zabrakło m.in. Bartosza Bednorza, który był pewnym punktem drużyny w Lidze Narodów. Rolę jokera medycznego będzie pełnił Bartłomiej Bołądź. Poznaj skład Polaków na igrzyska oraz harmonogram ich gier.

Kogo powołał Nikola Grbić na igrzyska olimpijskie w Paryżu?

Dzień wcześniej kadrę siatkarek ogłosił Stefano Lavarini. Teraz przyszła kolej na panów. Zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że Nikola Grbić nie ma łatwego zadania. Rozgrywane niedawno rozgrywki Ligi Narodów Polacy zakończyli na trzecim miejscu. Trener potraktował je jako poligon doświadczalny. Testował różnych zawodników i różne ustawienia. W końcu jednak musiał zdecydować, kto pojedzie na igrzyska olimpijskie. Swoją decyzję ogłosił jeszcze przed rozegraniem Memoriału Huberta Wagnera. Zgodnie z regulaminem IO, w kadrze mogło znaleźć się 12. zawodników oraz dodatkowo joker medyczny. Poniżej lista powołanych:

  • atakujący: Łukasz Kaczmarek, Bartosz Kurek
  • rozgrywający: Marcin Janusz, Grzegorz Łomacz
  • środkowi: Norbert Hubert, Mateusz Bieniek, Jakub Kochanowski
  • przyjmujący: Aleksander Śliwka, Kamil Semeniuk, Tomasz Fornal, Wilfredo Leon
  • libero: Paweł Zatorski
  • joker medyczny: Bartłomiej Bołądź

Kto może czuć się zawiedziony?

Z pewnością kilku siatkarzy może czuć się zawiedzionych, ponieważ do końca liczyli na powołanie na turniej olimpijski. W tym gronie znajduje się na pewno Bartosz Bednorz, który był filarem kadry w fazie grupowej Ligi Narodów. Inne głośne nazwiska, których zabrakło na liście, to m.in.: Karol Kłos, Marcin Komenda, Jakub Popiwczak, Karol Butryn, Jan Firlej czy Bartosz Kwolek. 

Harmonogram gier Polaków

Znamy terminarz polskich siatkarzy na igrzyskach olimpijskich. Rozpoczną meczem 27 lipca o 17:00 z Egiptem. Później 31 lipca o 9:00 zagrają z Brazylią. Fazę grupową zakończą 3 sierpnia o 17:00 starciem z Włochami. Przed biało-czerwonymi trudne zadanie, jeżeli chcą awansować do ćwierćfinału turnieju olimpijskiego. Awans wywalczą dwie najlepsze drużyny w grupie.

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...