Z kim zagrają Polacy w siatkarskiej Lidze Narodów? Sprawdź terminarz

Strona głównaSiatkówkaSiatkarska Liga NarodówZ kim zagrają Polacy w siatkarskiej Lidze Narodów? Sprawdź terminarz

Poznaliśmy rywali i terminarz reprezentantów Polski w siatkówce w tegorocznej Lidze Narodów. Biało-czerwoni jako gospodarz są już pewni udziału w turnieju finałowym, który odbędzie się w Ergo Arenie w Gdańsku. Wcześniej podopieczni Nikoli Grbicia rozegrają 12 meczów w ramach fazy zasadniczej w turniejach w Japonii, Holandii i na Filipinach. Sprawdź, z kim i kiedy zagrają. 

Trzy turnieje fazy zasadniczej

Polacy rozpoczną zmagania w fazie zasadniczej 7 czerwca w japońskiej Nagoi. Na otwarcie przyjdzie im się mierzyć z mistrzami olimpijski Francuzami. W Japonii rywalizować będą jeszcze z Iranem, Bułgarią i Serbią. Następnie czeka ich 10 dni przerwy i turniej rozgrywany w Holandii, a dokładniej w Rotterdamie. Tam zmierzą się kolejno z Niemcami, Holendrami, Amerykanami i Włochami. Ostatni turniej fazy zasadniczej Ligi Narodów z udziałem biało-czerwonych odbędzie się w Pasay na Filipinach. Tam na podopiecznych Nikolę Grbicia czekają: Słowenia, Brazylia, Kanada i Japonia. 

Terminarz meczów Polaków 

Poniżej przedstawiamy terminarz meczów Polaków z podziałem na konkretne turnieje. 

Nagoya (Japonia)

07.06 Polska – Francja

08.06 Polska – Iran

09.06 Polska – Bułgaria

11.06 Polska – Serbia

Rotterdam (Holandia)

21.06 Polska – Niemcy

22.06 Polska – Holandia

24.06 Polska – Stany Zjednoczone

25.06 Polska – Włochy 

Pasay (Filipiny)

05.07 Polska – Słowenia

07.07 Polska – Brazylia

08.07 Polska – Kanada

09.07 Polska – Brazylia

Turniej finałowy w Gdańsku 

Finały Ligi Narodów 2023 odbędą się w dniach 19-23 lipca w Ergo Arenie w Gdańsku. Polska jako gospodarz ma już zapewniony awans do najlepszej ósemki rozgrywek. W związku z tym Nikola Grbić w fazie zasadniczej może nieco eksperymentować i wprowadzać do gry nowych zawodników. Tytułu sprzed roku będą bronić Francuzi, którzy w wielkim finale pokonali Amerykanów. Polacy w ubiegłorocznej edycji Ligi Narodów zdobyli brązowy medal, a w małym finale pokonali Włochów, czyli przyszłych mistrzów świata. W tym roku biało-czerwoni ponownie będą należeć do grona faworytów do końcowego triumfu. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Igrzyska Europejskie – co to za impreza? Jakie dyscypliny w programie IE 2023 w Krakowie?

Już na przełomie czerwca i lipca czołowi sportowcy w Europie staną do rywalizacji w III edycji Igrzysk Europejskich. W 2023 roku impreza zagości w...

Trzy występy w styczniu, a potem…? Plany Meronka na 2023 rok

Adrian Meronk w 2022 grał najlepiej w swojej karierze, ale obecny sezon zapowiada się jeszcze bardziej ekscytująco. Najwięcej mówi się o starcie polskiego golfisty...