Kolejne przekonujące zwycięstwo Polaków w Lidze Narodów

Strona głównaSiatkówkaSiatkarska Liga NarodówKolejne przekonujące zwycięstwo Polaków w Lidze Narodów

Siatkarze reprezentacji Polski pokonali 3:0 Kanadę. To kolejne przekonujące zwycięstwo podopiecznych Nikoli Grbicia w rozgrywkach Ligi Narodów. Biało-czerwoni po raz dziewiąty zeszli z boiska w roli zwycięzców. Tym razem pokonali niżej notowanych Kanadyjczyków, choć Ci w dwóch ostatnich setach się im postawili. Przed Polakami jeszcze mecz z Japonią, który zakończy sezon zasadniczy. W dniach 19-23 lipca wezmą udział w turnieju finałowym.

Trzysetowa wygrana z Kanadą

Zespół prowadzony przez Nikolę Grbicia kontynuuje serię dobrych występów w Lidze Narodów. Na dalekich Filipinach wygrali teraz 3:0 z Kanadyjczykami. Biało-czerwoni byli faworytami tego pojedynku. Drużyna Kanady do ostatniej kolejki będzie walczyła o zachowanie swojego miejsca w Lidze Narodów na przyszły sezon. Dla Polaków było to już dziewiąte zwycięstwo i zajmują trzecie miejsce w tabeli rundy zasadniczej.

Sobotni mecz od początku układał się po myśli biało-czerwonych. Pierwszy set długo był wyrównany, jednak w końcówce zadecydowało doświadczenie Polaków. Przejęli inicjatywę i wygrali go 25:21. W drugiej partii biało-czerwoni szybko wypracowali sobie kilka punktów przewagi. W końcówce jednak rywale zdołali doprowadzić do remisu. Końcówka była grana punkt za punkt, jednak ponownie lepsi okazali się gracze Nikoli Grbicia i wygrali 25:23. Jeszcze większe emocje mieliśmy w trzecim secie. W nim blisko zwycięstwa byli Kanadyjczycy, którzy prowadzili już 21:18 i 22:20. Później nie wykorzystali jednej piłki setowej. Polacy zachowali spokój i na przewagi wygrali 27:25, a w całym meczu 3:0

Polska – Kanada 3:0 (25:21, 25:23, 27:25)

Z Japonią na zakończenie rundy zasadniczej

Ostatni mecz Polaków w fazie zasadniczej odbędzie się w niedzielę 9 lipca. Wówczas biało-czerwoni zagrają z Japończykami, którzy rozgrywają kapitalny sezon. Wygrali pierwsze 10 meczów w Lidze Narodów i przewodzą stawce. Polacy bez względu na wynik tego meczu są już pewni awansu do turnieju finałowego. Rundę zasadniczą powinni skończyć na podium. Ponadto są gospodarzami turnieju finałowego, który w dniach 19-23 lipca odbędzie się w Ergo Arenie