Koniec złudzeń. Polki przegrały z Dominikankami

Strona głównaSiatkówkaSiatkarska Liga NarodówKoniec złudzeń. Polki przegrały z Dominikankami

Reprezentantki Polski w siatkówce straciły jakiekolwiek nadzieje na awans do turnieju finałowego Ligi Narodów. W przedostatnim spotkaniu fazy eliminacyjnej przegrały 2:3 z niżej notowanymi zawodniczkami z Dominikany. Niestety to kolejny słaby występ biało-czerwonych pod wodzą Stefano Lavariniego w tegorocznych rozgrywkach Ligi Narodów. Na zakończenie turnieju w niedzielę 3 lipca Polki zagrają z Bułgarkami.

Pierwszy set zgodnie z planem

Polki, aby zachować matematyczne szanse na awans do turnieju finałowego, musiały wygrać z Dominikaną i liczyć na korzystne ułożenie się wyników w innych meczach. Niestety biało-czerwone nie spełniły już tego pierwszego wymogu. Zaczęło się jednak zgodnie z planem i to zawodniczki znad Wisły wyszły na prowadzenie. W pierwszym secie kontrolowały przebieg gry i były wyraźnie lepsze od rywalek. Partia zakończyła się wynikiem 25:20.

Załamanie gry w drugim secie

Bardzo podobny przebieg miała druga partia. W samej końcówce Polki prowadziły już 24:21, jednak nie udało im się utrzymać prowadzenia. Gdy wydawało się, że lada chwila wyjdą na prowadzenie 2:0 w setach, to przyszło załamanie ich gry. Ostatecznie set był bardzo długi i więcej koncentracji zachowały w nim Dominikanki. Zawodniczki z Ameryki Środkowej wygrały na przewagi 38:36. To uskrzydliło nasze rywalki i podłamało podopieczne Stefano Lavariniego. W trzecim secie Polki były wyraźnie gorsze od swoich przeciwniczek i zasłużenie przegrały partię 20:25.

Powrót do gry i porażka w tie-breaku

Polki zostały postawione pod ścianą i musiały wszystko rzucić na jedną kartę. W czwartym secie zagrały wręcz koncertowo. W tej partii wszystko układało się po ich myśli. Ostatecznie zdominowały rywalki i wygrały z nimi 25:13. O wszystkim miał zadecydować tie-break. Niestety w tego lepiej weszły siatkarki z Dominikany i od początku zbudowały sobie kilkupunktową przewagę. Nie oddały już jej do końca i zakończyły seta 15:9, a cały mecz wygrały 3:2. To kolejna porażka reprezentantek Polski w Lidze Narodów, przez co straciły już nawet matematyczne szanse na awans. W ostatnim meczu w niedzielę zmierzą się w Sofii z Bułgarkami.

Dominikana – Polska 3:2 (20:25, 38:36, 25:20, 13:25, 15:9)