STS KOD PROMOCYJNY

Liga Narodów Kobiet. Zwycięstwo z Kanadą, porażka z Brazylią

Autor: Joanna Sobczykiewicz
Strona głównaSiatkówkaSiatkarska Liga NarodówLiga Narodów Kobiet. Zwycięstwo z Kanadą, porażka z Brazylią

Reprezentacja Polski w siatkarskiej Lidze Narodów Kobiet ma już za sobą dwa spotkania. Na inaugurację biało-czerwone wygrały z Kanadą 3:1 w setach, a w kolejnym meczu uległy Brazylii 0:3. Teraz na podopieczne trenera Stefano Lavariniego czeka starcie z Koreą Południową.

Świetna inauguracja, kłopoty z Brazylią

Polki na inaugurację siatkarskiej Ligi Narodów w Stanach Zjednoczonych zagrały z reprezentacją Kanady. Podopieczne trenera Stefano Lavariniego zaprezentowały się z bardzo dobrej strony i wygrały 3:1 w setach. Nic dziwnego, że chciały pójść za ciosem w meczu z Brazylią, który odbył się niecałe 24 godziny później. To zadanie było jednak znacznie trudniejsze i choć biało-czerwone nie przestraszyły się swoich rywalek, to musiały uznać ich wyższość. Mecz zakończył się zwycięstwem reprezentacji Brazylii 3:0.

Co czeka Polki?

W tym tygodniu siatkarska reprezentacja Polski kobiet rozegra jeszcze dwa spotkania. 4 czerwca zmierzy się z Koreą Południową, a 5 czerwca z Niemcami. Następnie biało-czerwone przeniosą się do Quezon City na Filipinach, gdzie zagrają z Japonią, Tajlandią, USA i Belgią.

Joanna Sobczykiewicz
Joanna Sobczykiewicz
Cześć! Sport jest obecny w moim życiu od wielu lat, a od 2021 roku mogę pochwalić się tytułem absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Zarządzania w Turystyce i w Sporcie. Interesuję się piłką nożną — zwłaszcza polskimi ligami, tenisem oraz Formułą 1. Biegle mówię w języku hiszpańskim, a na swoim koncie mam wiele przeprowadzonych wywiadów m.in. z Igorem Angulo i Juanem Ramonem Rochą.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...

Polacy w Bundeslidze 22/23. Jak poradziła sobie liga bez Lewandowskiego?

Jeszcze do niedawna w Niemczech panowała jedna z najliczniejszych, polskich kolonii. Biało-czerwoni chętnie wybierają Niemcy jako kierunek swojej kariery, a nasi zachodni sąsiedzi z...