Liga Narodów Kobiet. Zwycięstwo z Kanadą, porażka z Brazylią

Autor: Joanna Sobczykiewicz
Strona głównaSiatkówkaSiatkarska Liga NarodówLiga Narodów Kobiet. Zwycięstwo z Kanadą, porażka z Brazylią

Reprezentacja Polski w siatkarskiej Lidze Narodów Kobiet ma już za sobą dwa spotkania. Na inaugurację biało-czerwone wygrały z Kanadą 3:1 w setach, a w kolejnym meczu uległy Brazylii 0:3. Teraz na podopieczne trenera Stefano Lavariniego czeka starcie z Koreą Południową.

Świetna inauguracja, kłopoty z Brazylią

Polki na inaugurację siatkarskiej Ligi Narodów w Stanach Zjednoczonych zagrały z reprezentacją Kanady. Podopieczne trenera Stefano Lavariniego zaprezentowały się z bardzo dobrej strony i wygrały 3:1 w setach. Nic dziwnego, że chciały pójść za ciosem w meczu z Brazylią, który odbył się niecałe 24 godziny później. To zadanie było jednak znacznie trudniejsze i choć biało-czerwone nie przestraszyły się swoich rywalek, to musiały uznać ich wyższość. Mecz zakończył się zwycięstwem reprezentacji Brazylii 3:0.

Co czeka Polki?

W tym tygodniu siatkarska reprezentacja Polski kobiet rozegra jeszcze dwa spotkania. 4 czerwca zmierzy się z Koreą Południową, a 5 czerwca z Niemcami. Następnie biało-czerwone przeniosą się do Quezon City na Filipinach, gdzie zagrają z Japonią, Tajlandią, USA i Belgią.

Joanna Sobczykiewicz
Cześć! Sport jest obecny w moim życiu od wielu lat, a od 2021 roku mogę pochwalić się tytułem absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Zarządzania w Turystyce i w Sporcie. Interesuję się piłką nożną — zwłaszcza polskimi ligami, tenisem oraz Formułą 1. Biegle mówię w języku hiszpańskim, a na swoim koncie mam wiele przeprowadzonych wywiadów m.in. z Igorem Angulo i Juanem Ramonem Rochą.